Komentari 60

Uvjerljivo slavlje Rijeke: Benko i Kramarić 'potopili' Zadrane

6

Nogometaši Rijeke stigli su do uvjerljive 3-0 pobjede nad Zadrom na Kantridi u 13. kolu Prve HNL, a za uvjerljiva tri boda pobrinuli su se Benko (dva gola) i Kramarić

Nogometaši Zadra na Kantridu su došli sa samo jednim primljenim golom u posljednje četiri utakmice (od Hajduka), a Rijeka ih je u samo 90 minuta 'pomela' s lakih 3-0.

Trener domaćina Matjaž Kek uoči utakmice bio je nervozan zbog nagomilanih ozljeda, no to se u subotu poslijepodne nije osjetilo te je Rijeka došla do uvjerljive pobjede u 13. kolu HNL-a.

Reprezentativna stanka dobro je došla Riječanima da se vrate nakon poraza u derbiju od Dinama, a Zadar je mogao proći i gore. U prvom dijelu domaćini su prijetili preko Brezovca, a Datković je u 35. minuti pogodio prečku. Jednu od rijetkih prilika gostiju nije realizirao Begonja, koji je glavom pucao s pet metara, ali je Vargić obranio.

U nastavku Rijeka je krenula još ofenzivnije te je nakon pogođene stative Brezovca u 50. minuti, konačno došla u vodstvo tri minute kasnije. Kramarić je izborio penal, a Benko je zabio za 1-0. Nakon 59 minuta igre bilo je 2-0, a vodstvo je povisio Kramarić. Za konačni potop gostiju pobrinuo se Benko svojim drugim golom u 87. minuti.