Komentari 116

Play-off za Euro: BiH povela, ali sve prosuli u tri minute! Hrabri Ukrajinci su prošli preokretom

12

Svi parovi finala play-offa za Europsko prvenstvo su Wales - Poljska, Ukrajina - Island, i Gruzija - Grčka. Veliku su priliku imali susjedi, ali pred sam kraj utakmice sve su preokrenuli Ukrajinci

Nogometaši Ukrajine izborili su finalnu utakmicu u svom dijelu dodatnih kvalifikacija za odlazak na Euro nakon velikog preokreta u završnici i pobjede 2-1 u Zenici protiv Bosne i Hercegovine. U finalnom susretu Ukrajina će biti domaćin na neutralnom terenu protiv Islanda koji je u Budimpešti, u drugom polufinalu ovog dijela baraža, pobijedio Izrael 4-1.

Nogometaši Bosne i Hercegovine bili su bolji velikim dijelom susreta protiv Ukrajinaca, ali su sve prokockali u samoj završnici. Nakon ubačaja Dedića domaćin je poveo u 56. minuti kada je vlastitu mrežu nespretno pogodio Matvijenko. Sve do 85. minute Bosna i Hercegovina je imala pobjedu u šaci, ali je tada krenuo preokret.

Euro 2024 Qualifier - Play-Off - Bosnia and Herzegovina v Ukraine

Prvo je na povratnu loptu dobro reagirao Jaremčuk i u 85. izjednačio, dok je samo tri minute kasnije Dovbik utišao zenički stadion i pogodio za slavlje Ukrajinaca. Nastavljeno je time prokletstvo dodatnih kvalifikacija za Bosnu i Hercegovinu koja je četvrti put pala u toj završnoj fazi na potencijalnom putu prema prvenstvu.

Ukrajinu još čeka ogled protiv Islanda koji je u Budimpešti svladao Izrael 4-1 premda su Izraelci poveli kada je Zahavi realizirao jedanaesterac u 31. minuti. No, već do kraja prvog dijela bilo je 2-1 za Island, a potom i 4-1. Izrael je igrao s čovjekom manje od 73. minute kada je isključen Revivo.

Islandski heroj bio je Gudmundsson koji je zabiotri gola, dok je još jedan dodao Traustason. Ukupni pobjednik ovog dijela dodatnih kvalifikacija ide u skupinu E na Europskom prvenstvu gdje se nalaze Belgija, Slovačka i Rumunjska.

Grčka - Kazahstan 5-0 (4-0)
9' Bakasetas 11m (1-0), 15' Pelkas (2-0), 37' Ionnaidis (3-0), 40' Kourbelis (4-0), 87' Tapalov

Izrael - Island 1-4 (1-2)
30' Zahavi 11m (1-0), 38' Gudmundsson (1-1), 42' Traustason (1-2), 83' Gudmundsson (1-3), 87' Gudmundsson (1-4)

Poljska - Estonija 5-1 (1-0)
22' Frankowski (1-0), 50' Zielinski (2-0), 70' Piotrowski (3-0), 74' Mets ag (4-0), 77' Szymanski (5-0), 78' Hussar (5-1)

Wales - Finska 4-1 (2-1)
3' Brooks (1-0), 38' Williams (2-0), 45' Pukki, 47' Johnson (3-1)

Parovi play-offa za Euro

Wales - Poljska
Ukrajina - Island
Gruzija - Grčka

KVALIFIKACIJE ZA EURO 20:45 ,
Bosna i Hercegovina
56' Matvijenko ag
1 : 2
Ukrajina
85' Jaremčuk, 88' Dovbik
90' NADOKNADA

Četvrti je sudac pokazao osam minuta nadoknade.

88' GOLOVI BiH 2-1

Kakav šok u Zenici! Prvo je zabio Jaremčuk u 85. minuti za izjednačenje, a dvije minute kasnije je nakon ubačaja Jaremčuka glavom krasno zabio Dovbik!

78' GOL ESTONIJA 5-1

Evo i Estonije! Zabili su počasni gol, ali prije toga su primili peti.

74' GOLOVI POLJSKA 4-0

Nema više pitanja u Poljskoj! U četiri minute dali su dva gola i riješili susret.

56' GOL BiH 1-0

Krenuli su u napad nogometaši Bosne i Hercegovine, a sve su to kapitalizirali u 56. minuti! Prvo su gol dodijelili Dediću, ali na kraju je odlučeno da se radi o autogolu Matvijenka.