Komentari 49

Ajoj! Benković se ozlijedio u povratničkom meču za 'modre'

11

Dinamo je u prvoj pripremnoj utakmici za novu sezonu svladao novoga slovenskog drugoligaša NŠ Muru 4-0, no Ivajlo Petev s nestrpljenjem će čekati dijagnozu (nove) ozljede Filipa Benkovića

Sedam mjeseci čekao je Filip Benković utakmicu za Dinamo nakon misteriozne ozljede Ahilove tetive koja ga je izvan terena ostavila puno duže nego što je očekivao. Dočekao ju je na početku priprema za novu sezonu u Murskoj Soboti, gdje je Dinamo igrao protiv novoga slovenskog drugoligaša NŠ Mure.

Hrabro je Benković ušao u utakmicu. Uklizavao je, dobivao skok-duele lakoćom, no ispostavilo se da se ipak preforsirao. Stoper "modrih" napustio je igru nakon svega 17 minuta igre. Nije poznato kakva je priroda njegove ozljede i hoće li Ivajlo Petev ponovno bez njega morati slagati igrački kadar za nadolazeće razdoblje.

Jedina je to loša vijest za bugarskog stručnjaka koji je u nikad kasnijem terminu poveo Dinamo u pripreme. "Modri" su se bez većih problema obračunali s Murom, a osobito se svidio "neželjeni sin" Junior Fernandes, koji je zabio i asistirao u pobjedi 4-0.

Čileanac je proteklu polusezonu proveo na posudbi u turskom prvoligašu Alanyasporu, u Maksimiru su se nadali da će ga se riješiti, no Junior je dao sve od sebe kako bi Petevu dokazao da je pogriješio. Već u sedmoj minuti zabio je krasan gol iz daljine za vodstvo Dinama, a u 18. je asistirao Arminu Hodžiću za udvostručenje prednosti.

Pola vremena u prvom poluvremenu nije bilo ni prošlo na krajnjem istoku Slovenije, a Dinamo je već vodio 3-0. Ovaj put mrežu golmana Mure Šafarića zatresao je domaći stoper Klemen Pucko.

Iako je u tim trenucima djelovalo kako bi Dinamo mogao i do dvoznamenkastog broja golova u mreži crno-bijelih, bitno je smanjio gas i do kraja utakmice pao je tek jedan gol, onaj još jednog povratnika Amira Rrahmanija u 66. minuti. Razumljivo je to s obzirom na sami početak priprema i teške noge od napornih kondicijskih treninga.

Priliku su u prvom ljetnom testu hrvatskog doprvaka dobili svi igrači osim Hilala Soudanija, koji se u petak tek vratio s odmora, Sammira te ozlijeđenih Danija Olma i Dine Perića. Debitirao je Čeh Jan Lecjaks, koji je početkom tjedna stigao u modru momčad.

Dinamo će u prvom dijelu priprema odigrati još tri utakmice u Murskoj Soboti. U utorak mu slijedi ogled protiv novoga ruskog prvoligaša Tosnog, u petak ide na noge ukrajinskoj Vorskli iz Poltave, a od Slovenije se oprašta već dan potom, kada mu je protivnik češki prvoligaš Slovácko. Početak nove prvoligaške sezone već je 15. srpnja, a 27. srpnja na red mu dolazi prvi europski ispit u trećem pretkolu Europske lige.

Prijateljska utakmica, Murska Sobota, 1. srpnja:

• NŠ Mura - Dinamo 0-4 (Fernandes 7', Hodžić 18', Pucko 22' (ag.), Rrahmani 66')

Dinamo (1. poluvrijeme): Livaković - Stojanović, Sigali, Benković (od 17. Rrahmani), Lecjaks - Antolić, Gojak, Moro - Guilherme, Fernandes - Hodžić

Dinamo (2. poluvrijeme): Zagorac - Mățel, Rrahmani, Sigali (od 74. Guilherme), Pivarić - Pavičić, Knežević - Fiolić, Ćorić, Sosa - Henríquez