Komentari 84

Francuska prvak Europe! Slomili su Dansku nakon produžetaka

8

Cijelu utakmicu nije mogao zabiti, a onda je Dika Mem s vrhunska dva gola 'prelomio' utakmicu i dao Francuskoj veliki vjetar u leđa s kojim su došli do europskog naslova

Rukometaši Francuske osvojili su zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Njemačkoj pobijedivši Dansku s 33-31 (27-27, 14-14) u produžetku uzbudljivog nedjeljnog finala odigranog pred 19.750 gledatelja u Lanxess Areni u Koelnu.

EHF 2024 Men's European Handball Championship - Final - France v Denmark

U prvom su poluvremenu bolje krenuli Francuzi, ali onda se 'probio' Nielsen na golu Danaca koji je na kraju bio i igrač utakmice s 15 obrana. Dao im je golman priliku i u drugom dijelu, ostavio je Diku Mema bez gola, ali čim je on 'stao' su stali i Danci. Na kraju su imali napad i gol prednosti minutu prije kraja, ali to im nije bilo dovoljno pa se otišlo u produžetke.

Koeln: Finale Europskog prvenstva u rukometu između Francuske i Danske

A tamo se 'ukazao' Dika Mem koji je u ključnim trenucima zabio dva gola i dao Francuzima dovoljnu prednost da osvoje naslov europskih prvaka 10 godina nakon zlata u Danskoj.

Ludovic Fabregas je s osam golova bio najbolji strijelac Francuza, a Dance je s devet golova predvodio Mikkel Hansen. Francuzi su u svom četvrtom finalu došli do četvrtog naslova europskog prvaka. U utakmici za broncu Švedska je pobijedila Njemačku s 34-31. Hrvatska reprezentacija je natjecanje završila na 11. mjestu.

KRAJ

Gotov je, Francuska je osvojila naslov prvaka Europe!

70'

Zabio je Gidsel, zabio je i Bellahcene, a 10 sekundi imaju Francuzi i zabijaju za pobjedu!

69'

Promašili su Francuzi, a Gidsel je izborio sedmerac za Hansena. A Mikkel je zabio i sedmi sedmerac.

67'

Mem nije zabio cijelu utakmicu, ali je dva puta kad je bilo najpotrebnije! Francuska ima dva gola prednosti, ali i napad jer su se obranili!

66'

Evo i Mema! Vrijedan je to gol, a Danci nastavljaju 7 na 6 i ne zabijaju! Obranio je Bellahcene.