Komentari 86

Francuzi 'prosuli sve', a onda su čudesno ušli u finale Europskog prvenstva: Izbacili su Šveđane

Francuzi su na poluvremenu imali šest golova prednosti, a zatim Šveđani rade čudesan preokret. Sirena je svirala kraj i Francuzima je ostao samo udarac s devet metara. Više im nije ni trebalo

Pravu dramu i rukometni spektakl gledali smo u prvoj polufinalnoj utakmici Europskog prvenstva između Francuske i Švedske. Francuska je u utakmicu ušla kao favorit i u prvih 30 minuta opravdala svoju ulogu. Kontrolirali su utakmicu i na krilima sjajnog vratara Bellanhncea imali osjetnu prednost.

Na odmor se otišlo rezultatom 17-11 i sve je izgledalo kako će Francuzi lagano proći u još jedno finale velikog natjecanja. Ipak, Šveđai se nisu predali tako lako. Od samog početka drugog poluvremena krenuli su igrati brže i atraktivnije i nakon samo deset minuta igre vratili su utakmicu u egal.

Kako se utakmica bližila kraju, tako su Šveđani podizali razinu svoje igre i napokon poveli protiv Francuza. Posljednjih deset minuta utakmice rezultat je bio u kontroli Šveđana, ali Francuzi se nisu predavali. Na kraju smo gledali pravu dramu koja je eskalirala u posljednjem napadu.

Srednji vanjski Švedske Gottfridson napravio je korake nekoliko sekundi prije kraja pri rezultatu 27-26 za Švedsku. Francuzi su odmah krenuli u napad, ali Dika Mem zaustavljen je prekršajem na deset metara. Sirena je označila kraj i Francuzima je ostao samo deveterac.

Prandi je uzeo loptu, nagnuo se u desnu stranu i majstorski zabio protiv Palicke.

U produžecima su Francuzi uzeli ono što im se nudilo i na kraju s 34-30 izborili plasman u finale.

Kod Francuza je najbolji bio Hugo Descat s osam golova, dok je kod Šveđana devet zabio Claar.

Francuska - Švedska polufinale Europskog prvenstva 17:45 , Laxess Arena Koln
Francuska
34 : 30
Švedska
70'

KRAAAAJ! Kakva drama u Kolnu. Francuzi su rutinski odradili produžetke i izborili finale. Ovo je utakmica o kojoj će se pričati.

70'

Nemoćni su sada Šveđani. Iako zabijaju ne uspijevaju se obraniti. Rezultat je 33-30.

68'

Ključan gol zabijaju Francuzi. Sada imaju četiri gola prednosti dvije minute prije kraja i veliku priliku za finale.

66'

Počeo je drugi produžetak, Francuzi imaju prednos i idu prema finalu, ali ništa nije gotovo u ovoj fantastičnoj utakmici.