Komentari 604

Zekić srušio Hajduk u povratku na klupu Osječana, 'bili' izgubili četiri od zadnjih šest utakmica!

11

Hajduk je nakon pet kola HNL-a imao 15 bodova, a nakon 11 odigranih utakmica ima tek 21. 'Bili' su očito upali u krizu, a veliku su pobjedu osigurali Osječani u drugom debiju Zorana Zekića

U derbi utakmici, ujedno i posljednjoj 12. kola HNL-a, nogometaši Osijeka osvojili su sva tri boda na Poljudu gdje su pobijedili Hajduk 2-0 (0-0).

Statistika Hajduk - Osijek

Osječani su oba gola zabili u drugom poluvremenu, a povratnik na trenersko mjesto tog prvoligaša Zoran Zekić tako je u prvenstvenoj premijeri ostvario veliki rezultat. Petar Brlek je bio strijelac u 46. minuti, dok je Nail Omerović u 74., uz pomoć domaćeg golmana Lučića, postavio konačnih 2-0.

Šarlija opalio Miereza laktom u lice, a već je imao žuti karton. Sudac Jović: To nije ni prekršaj

Hajduk je ostao na drugom mjestu s dva boda manje od vodeće Rijeke. Osijek je također ostao na svojoj poziciji, na petom mjestu. Ima bod manje od Dinama i Gorice te tri manje od Splićana.

Split: Utakmica HNK Hajduk i NK Osijek u 12. kolu Prve HNL

Na Poljudu je prvi zaprijetio Osijek, odnosno, nekadašnji igrač Hajduka Mijo Caktaš. U devetoj minuti gosti su složili lijepi kontranapad, ali je završni udarac Caktaša obranio domaći golman Lučić. Već iduće minute opet je Lučić morao spašavati svoju momčad od gola.

Objavili snimku i tvrde: 'Ovo je Livaja na fešti gdje svi pjevaju 'Šugava Rijeko, smrdljivi grade'

U prvom poluvremenu, gdje su izrazite šanse bile prava rijetkost, može se izdvojiti još 17. minuta kada je pokušao napadač Hajduka Trajkovski, ali je bio daleko od toga da zatrese gostujuću mrežu.

Osječani su se odlučili za čvrstu obranu, a nadmoć Hajduka u posjedu nije ni blizu bila velika opasnost po goste koji su lakoćom odbijali sve jalove splitske napade.

Publika je Leki okrenula palac dolje, na potezu je Jakobušić...

Odmah na startu drugog poluvremena Osijek je poveo. Lijepa kombinacija gostiju okončana je asistencijom Miereza i pogotkom Brleka za muk na Poljudu.

Tek tada se donekle razbudio Hajduk koji je počeo suvislije napadati. U 50. minuti šansu je imao Pukštas, ali je promašio, dok je u 57. minuti u igru ušao Marko Livaja, koji je propustio izjednačiti u 70. minuti. Livaja nije startao zbog lakše ozljede koju ima, a u 70. je lijepo primirio loptu prsima, ali je sa šest metara pucao preko vrata.

Nešto kasnije mogao je Osijek povećati vodstvo, ali Lovrić nije bio posve precizan, no zato su gosti u idućem napadu došli do drugog pogotka. Omerović se riješio Krovinovića te je pucao, a lopta se od Lučićevih leđa odbila u mrežu za veliki korak Osijeka prema slavlju u ovom derbiju.

Do kraja je bliže bio Osijek trećem nego li Hajduk počasnom golu pa je tako u 85. minuti Kristijan Lovrić iz slobodnog udarca pogodio okvir vrata.

Live
HNL, 12. kolo 18.00 , Poljud; sudac: Fran Jović (Zagreb)
Hajduk
0 : 2
Osijek
Brlek 46', Lučić (autogol) 74'
Sortiranje događaja
90'

Pet minuta sudačke nadoknade na Poljudu.

88'

Drambajev je ušao u igru umjesto Miereza.

87'

Gužva pred golom Osijeka. Livaja je lijepo ubacio, a Benrahou je pucao glavom. Malenica je obranio taj pokušaj, a lopta se odbila do Pukštasa, koji nije uspio zapucati.

85'

Lovrić je pucao direktno prema golu iz slobodnog udaraca i pogodio stativu! Lopta se odbila do Jugovića koji je silovito zapucao iz odbijanca, ali Lučić je to uspio obraniti.