Komentari 2

Hrvatska - Cipar 92-63: Hezonja i Prkačin do double-doublea

Opravdali su hrvatski reprezentativci ulogu favorita u drugoj utakmici kvalifikacija za Eurobasket 2025. godine, a nakon poraza od Francuske su se vratili na pobjedničke staze

Od prve minute vidjeli smo razliku u kvaliteti između Hrvatske i Cipra, a naši su reprezentativci na kraju u Rijeci slavili s 92-63 (48-24). Već na početku su serijom 12-0 usmjerili utakmicu, ali nisu stajali ni u jednom trenutku.

Imali su i Ciprani bljeskova, a valja istaknuti da su gosti u trećoj četvrtini bili bolji s 26-22, no nisu ni u jednom trenutku ugrozili naše reprezentativce. Hrvatsku su predvodili Roko Prkačin s 24 koša i 10 skokova te Mario Hezonja s 22 koša i 10 skokova, obojica s double-double učinkom.

U kvalifikacijama za Eurobasket 2025. godine sad Hrvatska ima jednu pobjedu i poraz, kao i Bosna i Hercegovina koja je s 74-64 izgubila od Francuske koja je prva u skupini s dvije pobjede, dok je posljednji Cipar s dva poraza. Cipar je domaćin Eurobasketa pa su automatski plasirani na natjecanje, a preostale tri reprezentacije u skupini bore se za dva mjesta.

KRAJ

Gotova je utakmica, Hrvatska je pobijedila!

37'

Prkačin ima double double s 24 koša i 10 skokova, a još su tri minute do kraja utakmice.

32' TIMEOUT

Još jedna minuta odmora ciparksog izbornika nakon novog koša Roka Prkačina koji ima šut 9/11.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Hrvatska i dalje drži 20 razlike protiv Ciprana, a pred našim je reprezentativcima još samo treća četvrtina.

29'

Hezonja je pokušao s tricom, ali nije pogodio. Uzvratili su Ciprani lijepo preko centra i došli na 16 razlike. Ciprani u drugom dijelu vode zasad 26-18.