Komentari 21

Hrvatice pobijedile Crnogorke i tako ostale u igri za četvrtfinale

13

Izabranice Ivice Obrvana pobijedile su Crnu Goru s golom razlike (26-25), a velik je to korak za ostanak u borbi za četvrtfinale Svjetskog prvenstva u rukometu

Bilo je napeto svih 60 minuta, ali ono najbitnije je da su reprezentativke Hrvatske i dalje u igri za prolaz u četvrtfinale Svjetskog rukometnog prvenstva u Švedskoj! Pobijedile su Crnu Goru s 26-25 (13-13) pokazale karakter i nastavile veliku borbu. A kao što i rezultat pokazuje, bilo je tu velike borbe, dok od samog početka nije bilo bajno.

Montenegro vs Croatia

Imale su prednost 'kraljice šoka' većinu prvog poluvremena, najveća je bila ona od tri gola (10-7), ali do poluvremena su uspjele Crnogorke izjednačiti. Kumovalo je tome i vrijeme s dvije igračice manje jer su naše reprezentativke zaradile dva isključenja unutar 15 sekundi.

Djevojke, ma i dalje ste kraljice šoka i drame! Naša Riječanka konačno je dočekala pet minuta

Izgledalo je to bolje u nastavku, zaredale su naše reprezentativke i otiše na pet golova prednosti (19-14), a qiako su se Crnogorke približavale pa došle i na gol zaostatka (24-23) pet minuta prije kraja pa zatim i minutu prije kraja utakmice te su imale napad za izjednačenje, ali su promašile i ostavile naše reprezentativke u igri za četvrtfinale.

Najraspucanija je u hrvatskim redovima bila Valentina Blažević koja je zabila šest golova, dok je Dejana Milosavljević zabila pet. Iduća utakmica Hrvatske je u subotu, 9. prosinca kad igraju protiv Kameruna.

GRUPA 1 15.30 , Göteborg (Švedska)
Hrvatska
26 : 25
Crna Gora
KRAJ

Gotovo je, Hrvatska je pobijedila!

60'

Sedam je sekundi do kraja, Obrvan je pozvao minutu odmora, Hrvatska ima napad!

60'

Crnogorke su promašile gol, pobjeda je na pladnju!

59'

Promašila je Mičijević, Crnogorke zabile iz kontre, a naše reprezentativke imaju gol prednosti minutu i 45 sekundi prije kraja.

58'

Zabile su 'kraljice šoka' gol, ali ga brzo i primile. Dvije i pol minute prije kraja imaju dva gola prednosti i napad.