LIVE VIDEO Hrvatska U17 - Danska U17 2-2: Čudesni Mikić zabio i asistirao, Danci ipak do remija | 24sata

Komentari 14

Na krilima odličnog desnog beka Dinama su izabranici Marijana Budimira nakon primljenog gola preokrenuli utakmicu protiv Danske, ali uspjeli su se u egal vratiti Danci i zadržati taj rezultat

U susretu 2. kola B skupine Europskog nogometnog U-17 prvenstva na Cipru, reprezentacija Hrvatske je odigrala 2-2 protiv Danske upisavši i drugi remi u skupini.

Bila je to odlična utakmica u kojoj je Danska povela, mladi hrvatski nogometaši su okrenuli rezultat s dva gola, da bi Danci izjednačili. Mladi napadač Ajaxa Lasse Abildgaard doveo je Dance u vodstvo u 36. minuti, no pet minuta kasnije Hrvatska je izjednačila. Noa Mikić je prošao po desnoj strani te povratnom loptom uposlio Patricea Čovića, a mladi napadač berlinske Herthe lijepo pogodio za 1-1.

VIDEO Pogledajte majstoriju mladog Mikića na U-17 Euru
VIDEO Pogledajte majstoriju mladog Mikića  na U-17 Euru

U 48. minuti mladi "Vatreni" su okrenuli rezultat, a asistent kod prvog gola, mladi branič Dinama, postao je i strijelac. Međutim u 60. minuti je izjednačio Roberto Risnaes nakon ubačaja iz kornera. U drugom susretu večeras se sastaju Austrija i Wales. Video s utakmice možete pogledati OVDJE.

Danska nakon nepotpunog 2. kola vodi sa četiri boda, Hrvatska ima dva, Austrija jedan, a Wales je bez bodova. Prve dvije reprezentacije iz svake od četiri skupine izborit će plasman u četvrtfinale, a Hrvatska će put među osam najboljih tražiti 26. svibnja protiv Walesa (Achnas, 17:00).

Live
EUROPSKO PRVENSTVO U17 17:00 , CIPAR
Hrvatksa U17
41' Čović, 48' Mikić
2 : 2
Danska U17
35' Abildgaard, 60' Risnes
Sortiranje događaja
KRAJ

Gotova je utakmica na Cipru!

90'+2'

Zbunio se malo sudac, pokazao na korner pa je nakon konzultacije sa pomoćnim sucem ipak dosudio gol aut za Hrvatsku. Pobunili su se svi naši na klupi i terenu, ali nepravda je ispravljena.

90' NADOKNADA

Četvrti je sudac pokazao šest minuuta nadoknade.

90'

Izašao je Čović, a ušao je Miličević.

88'

Odlično je hrvatska obrana neutralizirala danski napad, a imaju još malo vremena 'vatreni' da potraže pobjednički gol.