Komentari 163

Hrvatska - Rumunjska 31-25: Rukometaši u drugom dijelu slomili neugodnu Rumunjsku

7

Dobro smo otvorili utakmicu, ali Rumunji su pokazali kvalitetu i nisu nam dali da se odvojimo. U drugom poluvremenu proradio je Dominik Kuzmanović i pogurao Hrvatsku prema pobjedi

U susretu 3. kola B skupine Europskog rukometnog prvenstva, hrvatska reprezentacija je u Mannheimu pobijedila Rumunjsku sa 31-25 (16-12) izborivši plasman u drugi krug natjecanja.

Duvnjakov rekord za povijest i prezentacija novih aduta! A sad se 'kockasta' ludnica seli u Köln

Neočekivanim remijem protiv Austrije, hrvatski rukometaši su si zakomplicirali situaciju oko prolaska skupine i prenošenja bodova u drugi krug. No, pobjedom protiv Rumunjske u susretu 3. kola, Hrvatska je osigurala prolaz, a s koliko ćemo bodova dalje bit će poznato nakon večerašnje utakmice između Španjolske i Austrije.

Statistika utakmice Hrvatska - Rumunjska

Ako Španjolska pobijedi Austriju, odabranici izbornika Gorana Perkovca u drugu rundu će prenijeti dva boda, a u slučaju remija ili austrijske pobjede, Hrvatska dalje ide s jednim bodom.

Hrvatska se u prvih 25 minuta mučila protiv Rumunjske, no sjajnom završnicom prvog dijela pobjegla je na odmor sa četiri razlike (16-12). Na otvaranju drugog dijela Hrvatska radi seriju 2-0 za +6 (18-12) nakon čega više nije bilo dvojbe oko pitanja pobjednika. Naši su rukometaši rutinski odradili drugo poluvrijeme ostvarivši sigurnu pobjedu.

VIDEO Nevjerojatna pogreška sudaca na rukometnom Euru! Pa kako ovo nisu vidjeli?!

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Lovre Luka Klarica sa sedam golova, dok su Mario Šoštarić, Tomislav Kušan i Marin Jelinić zabili po četiri gola. Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Andrei Negru s devet golova.

Hrvatska vodi na ljestvici s pet bodova, Austrija ima tri, Španjolska dva boda, dok je Rumunjska ostala na nuli.

Susret između Španjolske i Austrije počinje u 20.30 sati.

EHF Euro 2024., skupina B, 3. kolo 18.00 , SAP Arena, Mannheim
Hrvatska
31 : 25
Rumunjska
60'

Kraj. Rumunji su zabili sedmerac na kraju utakmice, ali lijepa pobjeda Hrvatska za kraj grupne faze

58'

Glavaš nije realizirao sedmerac, ali ni Rumunji na drugoj strani nisu uspijeli zabiti i ponovno imamo napad za plus sedam.

56'

Time-out pozvao je Goran Perkovac. Hrvatska je na pragu pobjede protiv Rumunjske.

53'

Tomislav Kušan igra odličnu utakmicu. Sada je odlično uhvatio loptu koju mu je poslao Klarica, lijepo se okrenuo i realizirao za povečanje vodstva.

51'

Srna je zbog simuliranja zaradio treće isključenje i za njega je utakmica gotova.