Komentari 81

Osijek srušio Varaždin! Bjelica nastavio pobjednički i pokvario veliki jubilej Toplaka u HNL-u

Nogometaši Osijeka s 1-0 pobijedili su Varaždin na gostovanju čime je Nenad Bjelica nastavio pobjednički niz otkako je stigao. Samir Toplak danas je slavio 250. utakmicu u HNL-u, no veselje mu je pokvario Žaper

U jedinom nedjeljnom susretu 5. kola Prve HNL Osijek je kao gost svladao Varaždin s 1-0 (1-0).

POGLEDAJTE VIDEO: Prvi trening Bjelice u Osijeku

Prvi trening Bjelice u Osijeku 03:25

Jedini pogodak na utakmici postigao je Žaper u 15. minuti nakon pogreške golmana domaćih Zelenike. Preletjela ga je lopta ubačena iz kornera, a na drugoj je stativi neometan ostao Žaper koji ju je glavom proslijedio u mrežu.

Varaždin i Osijek sastali se u 5. kolu HT Prve lige

Osijek je krenuo snažno i bolju igru naplatio već u 15. minuti. Varaždin se do tada nije uspio sastati s loptom, no nakon što je stigla do gola, Bjeličina momčad je stala. Povukla se u dupli blok pa je Varaždin imao više slobode u kreaciji koju nije znao iskoristiti. Pokušavali su izabranici Samira Toplaka obilježiti njegov jubilej i 250. utakmicu u HNL-u kako priliči, no nedostajalo je bolje igre u napadu.

Osijek je zaigrao bolje u drugom dijelu premda ni tada nije djelovao dominantno, ali je stvorio nekoliko dobrih prilika od čega je nakon jedne pao gol. Strijelac je bio Kleinheisler poslije odličnog prizemnog ubačaja na drugu stativu, ali je bio u zaleđu pa je gol opravdano poništen.

Igrama se vratio i Ndockyt nakon ozljede te je u jednom napadu tražio i penal, no sudac Bebek, koji je bio na zadatku, odmahnuo je glavom pošto je Urata propisno držao ruke iza leđa i materijala za najstrožu kaznu nije bilo.

Bila je ovo Bjeličina druga prvenstvena pobjeda u drugoj utakmici otkako je preuzeo Osijek.

I Osijek i Varaždin sada imaju po sedam bodova te drže četvrto i peto mjesto na ljestvici. Isti broj bodova uz utakmicu manje ima i treći Hajduk.

Na vrhu su Dinamo i Gorica sa po 13 bodova.

5. KOLO HNL-A 19.05 SATI , Varaždin, Gradski stadion
Varaždin
0 : 1
Osijek
Žaper 15'

KRAJ!

Nenad Bjelica nastavio je pobjednički niz te slavio i u drugoj utakmici na klupi Osijeka. Danas to nije bilo uvjerljivo kao protiv Rijeke, no Osijek je stvorio više prilika od Varaždina, premda je domaćin više imao loptu i većinski dio susreta kreirao igru.

Junak je bio Žaper s golom iz 15. minute te je na taj način pokvario jubilej Samira Toplaka, kojem je večerašnji susret bila 250. utakmica u HNL-u.

Utakmicu je obilježio i povratak Ndockyta nakon ozljede pred 1437 gledatelja na Gradskom stadionu u Varaždinu.

Igrat će se četiri minute nadoknade.

90'

Kako je Bjelica napravio izmjene u sastavu, tako je i Osijek preuzeo inicijativu. Koliko znači Kleinheisler u vezi Osijeka jasno je kao dan.

Ne daju Osječani da ih Varaždin iznenadi u posljednjim minutama susreta. Drže loptu i polako privode utakmicu kraju.

83'

GOL! Ali ne, pogodak je ispravno poništen zbog zaleđa.

Stigla je sjajna prizemna lopta s lijevog boka na drugu stativu gdje je sam kao duh stajao Kleinheisler. Ipak, Mađar je bio u zaleđu pa je gol opravdano poništen i rezultat je i dalje 1-0 za Osijek.

Četvrto je to zaleđe Osijeka na susretu dok Varaždin nema nijedno.