LIVE Zubčić još u igri za globus: Iza Pinturaulta, ispred Odermatta | 24sata

Komentari 10

Zubčić još u igri za globus: Iza Pinturaulta, ispred Odermatta

7

Hrvatski skijaš treći je nakon prve vožnje posljednjeg veleslaloma Svjetskog kupa u Lenzerheideu, iza Pinturaulta i Brennsteinera. Za globus mu treba pobjeda uz kiksove Francuza i Odermatta, koji je 10.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić treći je nakon prve vožnje veleslaloma kojeg skijaši voze u subotu u Lenzerheideu za Svjetski kup, dok je najbrži Francuz Alexis Pintaurault.

Zubčić 14. u Banskom dan nakon pobjede 00:48

Pintaurault je do prvog mjesta došao s vremenom 1:01.19, a Zubčićevo treće vrijeme je 1,04 slabije (1:02.23). Drugo je mjesto zauzeo Austrijanac Stefan Brennister sa 81 stotinkom zaostatka za Pintauraultom (1;02.00).

Švicarac Marco Odermatt, vodeći u poretku veleslalomaša je deseti sa 1,66 zaostatka (1:02.85) za Francuzom.

Druga je vožnja na rasporedu u 12 sati, a Zubčiću za mali Kristalni globus treba pobjeda uz Pinturaultov plasman izvan prvih 10 te Odermattov izvan prvih 15 (ne smije osvojiti ni bod).

Svjetski skijaški kup (M), veleslalom, finale 9.00 , Lenzerheide
GLOBUS?

Zubčić je zasad treći, a teorija za ostvajanje malog Kristalnog globusa glasi: mora pobijediti, Švicarac Marco Odermatt, koji trenutačno dijeli 10. mjesto, ne smije osvojiti ni boda (prvih 15 na finalu osvaja bodove), dok bi aktualni vodeći, Francuz Alexis Pinturault, trebao napraviti veliku grešku i završiti izvan prvih 10.

9.55

Feurstein ide na začelje sa zaostatkom 3,13 sekundi.

Gotova je prva vožnja! Vodi Pinturault ispred Brennsteinera (+0,81) i Zubčića (+1,04). Nastavak je u 12 sati.

24sata
9.53

Slovak Adam Žampa u cilju 17. sa zaostatkom 2,92, Talijan Giovanni Borsotti tek nešto brži (+2,74). Ostao je još svjetski juniorski prvak Lukas Feurstein.

9.51

Loš nastup Austrijanca Manuela Fellera koji je napravio nekoliko velikih pogrešaka i jedini je sa zaostatkom većim od tri sekunde (+3,02).