Komentari 109

VIDEO Dinamo rutinski, Petko se vratio, Varaždin napravio tek dva prekršaja u 90 minuta!?

8

Špikić (41.) i Ivanušec (79.) zabili su za pobjedu, Luka nije slavio gol, a prvak je još dvaput pogodio okvir gola. Bruno Petković ušao je u 87. minuti i tako se vratio nogometu nakon mjesec dana

U susretu 31. kola SuperSport HNL-a Dinamo je na Maksimiru pred 2800 gledatelja pobijedio Varaždin sa 2-0 načinivši još jedan korak bliže obrani naslova prvaka.

Aktualni hrvatski prvak je dominirao veći dio utakmice i posve zasluženo je slavio sa 2-0 golovima Daria Špikića u 42. i Luke Ivanušeca u 79. minuti.

Golove Dinama pogledajte OVDJE.

Ivanušec nastavlja dominirati HNL-om, a Dinamo želi već na Poljudu proslaviti novu titulu...

Bila je to četvrta utakmica Dinama pod vodstvom Igora Bišćana i treća pobjeda uz jedan remi, ali i treća u nizu u kojoj "modri" nisu primili gol. Varaždinci su, pak, u 90 minuta napravili samo dva prekršaja!?

Prvu priliku na susretu imali su "Modri". Sadegh Moharrami je u devetoj minuti ubacio s desne strane, glavom je pucao Josip Drmić, no Oliver Zelenika je odlično reagirao na vratima. Gosti su prvi put zaprijetili u 25. minuti, Fran Brodić je pucao sa 16 metara, no Dominik Livaković je bio siguran.

Dinamo i Varaždin sastali se u 31. kolu SuperSport HNL-a

U prvih pola sata Dinamo se očekivano nametnuo s posjedom lopte, no Varaždin je čvrsto stajao u obrambenom bloku i nije bilo previše opasnosti pred njihovim vratima.

'Luka može birati koju funkciju želi da se vrati u Dinamo! A gradnja stadiona kreće ubrzo...'

Dinamo je ipak stigao do prednosti u 41. minuti. Luka Ivanušec je lijepo "podvalio" do Maura Perkovića koji je u gužvi pucao, lopta je nekoga pogodila i odbila se do Špikića koji je pogodio za 1-0.

"Modri" su od 53. do 55. minute imali tri sjajne prilike, no goste su spasili okvir gola i Zelenika. Prvo je u 53. minuti Ivanušec pogodio vratnicu, minutu kasnije odlično je pucao i Baturina, ali je Zelenika obranio. U nastavku je Dinamo imao korner, ubacio je Ljubičić, a Perić pucao glavom, no Zelenika je još jednom bio siguran.

Varaždin je mogao izjednačiti u 77. minuti kada je Tonio Teklić opalio sa 20 metara, lopta je na putu do gola pogodila jednog igrača Dinama i promijenila smjer, ali je otišla malo pokraj gola.

Velika čast: Dinamo pomoćni teren nazvao po Luki Modriću...

Dvije minute kasnije Dinamo je povećao prednost i praktički riješio pitanje pobjednika. Topić je povukao kontru uposlivši Baturinu koji je odmah proslijedio do Ivanušeca, a ovaj sjajnim udarcem iskosa pogodio za 2-0.

U 84. minuti i Topić se umalo upisao među strijelce no njegov udarac je prošao pored gola. Najbolju priliku na utakmici Varaždin je imao u 86. minuti, Niko Domjanić je izašao ispred Livakovića i pucao, Livaković je obranio odbivši loptu u stativu.

31. KOLO HNL-A 17.05 , Maksimir, Zagreb
Dinamo
Špikić 41', Ivanušec 79'
2 : 0
Varaždin
SASTAVI

Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Moharrami, J.Šutalo, Perić, Perković - Mišić, Ljubičić - Špikić, Baturina, Ivanušec - Drmić

trener: Igor Bišćan

klupa: Nevistić, Bočkaj, Gurlica, Živković, Bulat, Vrbančić, Lukanić, Petković, Topić, Rukavina, Menalo

Varaždin (4-2-3-1): Zelenika - Ba, Stolnik, Jelenić, Pellumbi - Belcar, Elezi - Mitrovski, Teklić, Drožđek - Brodić

trener: Mario Kovačević

klupa: Silić, Stanić, Kolarić, Urata, Škaričić, Puclin, Šaranić, Pilj, Pereira, Šego, Vugrinec, Domjanić

90+1'

Menalo je pucao glavom nakon ubačaja Moharramija, ali nije pogodio okvir gola.

90'

Tri minute sudačke nadoknade.

88'

Petković je ušao u igru! Napadač Dinama bio je odsutan više od mjesec dana zbog ozljede.

Izašli su Baturina i Ivanušec, a priliku je dobio i Bulat.

86'

Uzbuđenje na Maksimiru! Najbolju priliku na utakmici za Varaždin imao je Domjanić, Livaković je obranio udarac, ali lopta se skoro odbila u gol. Stativa je spasila 'modre'.

Baturina je majstorskim potezom ostavio loptu za Ivanušeca, koji je opet s lijeve strane gađao suprotni kut, ali Zelenika ga je pročitao ovaj put.