Komentari 31

Varaždin vjeruje u čudo: Ništa nije izgubljeno, idemo po HNL!

7

Gotovo je nevjerojatno koju smo nesreću imali. Umjesto da podebljamo vodstvo nakon rane prednosti, dozvolili smo Istri da preokrene rezultat, rekao je trener Varaždina Mario Kovačević nakon 3-1 poraza

U 14 susreta drugoligaša i prvoligaša otkako se igra HNL, samo su tri kluba iz druge lige uspjela preko razigravanja u dvije utakmice izboriti HNL. To su  Inker, Međimurje i Zadar. Ove godine to pokušava Varaždin i ne stoji baš dobro.

Istra velikim preokretom došla na koračić do ostanka u HNL-u

'Rezultat bolji od igre'

Istra je slavila 3-1 u prvoj utakmici u Puli, iako su Varaždinci sjajno počeli i poveli 1-0 preko Drožđeka već u 10. minuti. Bolji su bili gosti, ali u nastavku su pali i Puljani su autogolom Golubara te golovima Vojnovića i Roce okrenuli na 3-1.

- Realno gledajući, zadovoljniji sam rezultatom nego igrom. Odigrali smo slabih prvih 45 minuta, no zato smo u nastavku proigrali i uspjeli preokrenuti rezultat u našu korist. Čestitam svojim igračima na velikom zalaganju, ali i Varaždinu na prikazanoj igri. Imamo dobar rezultat, iako smo primili gol i sve ćemo napraviti da u konačnici ostanemo u Prvoj ligi. Ovakvu priliku nakon tako turbulentne sezone ne smijemo prokockati i mislim da nećemo - izjavio je trener Istre 1961 Darko Raić Sudar.

Puljani su ove sezone prošli pravu kalvariju.

Račun kluba odblokiran je tek sredinom svibnja zahvaljujući poduzetniku Danku Končaru koji je ušao u klub zajedno s gradom Pulom. Pronalazili su načine kako preživljavati, a istodobno i skupiti dovoljno bodova da ne izlete iz lige nakon rasula koje je ostavio Glover.  Sad su na pragu ostanka u HNL-u, ali čeka ih još uzvratna utakmica u Varaždinu. A tamo će biti pakleno.

Na gradskom stadionu Puljane će čekati 8000 navijača!

'Ništa nije izgubljeno'

- Gotovo je nevjerojatno koju smo nesreću imali. Umjesto da podebljamo vodstvo nakon rane prednosti, dozvolili smo Istri da preokrene rezultat. Neovisno o tome, mislim da imamo dobru šansu za prolazak, ništa nije izgubljeno. Vjerujem svojim igračima i siguran sam da  ćemo znati  iskoristiti domaći teren te uz podršku punih tribina doći do pobjede koja će nam biti dostatna za plasman u Prvu HNL - rekao je trener Varaždina Mario Kovačević.

Varaždinci koji su 2012. godine zbog dugovanja prema igračima izbačeni iz HNL-a u najniži rang, imaju šansu vratiti prvoligaški nogomet u barokni grad. Vratili su dosta igrača koji su ponikli u klubu, djecu bivšeg Varteksa, Darija Jerteca, Karla Šimeka, Josipa Golubara, Marija Sačera i Domagoja Drožđeka, koji je sa 16 golova prvi strijelac Druge HNL.

Iza Varaždina je i vojska navijača, a po  prosječnom broju gledatelja po utakmici, Varaždinci su bolji od pola HNL-a!

Smjestili su se na petom mjestu, gleda ih prosječno 1500 ljudi. Taj će se prosjek popraviti u uzvratu gdje će osam tisuća duša na stadionu i još puno van njega sanjati prvu ligu...