Komentari 68

Osvojili naslov, a sad - razlaz: Karačić i Čupić prvaci Europe!

15

Makedonski Vardar u posljednjoj je utakmici pod aktualnim vodstvom i momčadi koju čine i Hrvati Karačić i Čupić u Kölnu osvojio naslov prvaka Europe svladavši Štrlekov Veszprém 27-24

Rukometaši Vardara drugi put u posljednje tri sezone osvojili su Ligu prvaka! Makedonski je klub u finalu u krcatoj Lanxess Areni u Kölnu svladao mađarski klub Veszprém 27-24.

Titulu slave dvojica hrvatskih asova, Igor Karačić koji je zabio tri gola uz pet asistencija, te Ivan Čupić koji je utrpao pet komada i bio jedan od najboljih na terenu. Veszprém Manuela Štrleka nije uspio ni četvrti put slaviti u finalu Lige prvaka.

Vardar Skopje - Telecom Veszprem
Vardar Skopje - Telecom Veszprem Vardar Skopje - Telecom Veszprem

Podsjetimo, Vardaru nakon ove sezone prijeti totalni raspad jer vlasnik kluba Sergej Samsonenko zbog problema s financijama napušta klub, pa su praktički svi igrači već unaprijed pronašli novi klub za iduću sezonu.

Karačić, koji će iduće sezone preseliti u Kielce, proglašen je najkorisnijim igračem završnog turnira u Kölnu.

Veszprém je prema kladionicama bio izraziti favorit u finalu (koeficijent 1,45 naprama 4), ali makedonska je momčad bolje otvorila utakmicu. Raspoloženi su bili hrvatski rukometaši Ivan Čupić i Igor Karačić u uvodnim minutama, a Vardar je polako gradio prednost.

Serijom 5-1 u samoj završnici semafor je na poluvremenu pokazao vodstvo Vardara 16-11.

Karačićevim golom na samom početku nastavka Skopljani su vratili +6, a onda je uslijedila famozna crna rupa. Veszprém je napravio seriju 5-0 uz dva gola Petra Nenadića, junaka polufinala protiv Kielcea (12 golova) i došao na samo jedan gol zaostatka, 17-16.

Makedonska se momčad tu ipak pribrala i golovima Moraesa i Karačića vratila tri gola zaostatka. Zadržala je prednost do same završnice, a ključnim se pokazao gol Ivana Čupića s krila dvije minute prije kraja za 26-23, a minutu poslije i sedmerac za konačnih 27-24.

Najbolji strijelci finala bili su Rogério Ferreira Moraes kod Vardara i Kentin Mahé kod Veszpréma sa šest golova.