Komentari 8

Vatreno u Koprivnici: Jović i VAR s dva penala odredili utakmicu

Slaven Belupu ostaje gorak okus nakon gostovanja Istre. Koprivničani su bili bitno kvalitetnija momčad, istaknuo se Nemanja Glavčić, no Puljani su uspjeli iščupati bod u borbi za ostanak u ligi

Nogometaši Slaven Belupa i Istre 1961 odigrali su 1-1 u 26. kolu HNL-a. Slaven je odigrao susret u više-manje potpunoj kontroli, pogotovo u drugom dijelu, i Puljani na kraju mogu biti zadovoljni osvojenim bodom.

POGLEDAJTE VIDEO: Stipić konobario u Koprivnici

Tomislav Stipić konobario u Koprivnici 01:01

Utakmicu su obilježila dva penala iz kojih su pali golovi, a za oba je sudac Fran Jović morao posegnuti za VAR-om.

Koprivnica: NK Slaven Belupo i NK Istra 1961 u 26. kolu Prve HNL

Slaven je imao odličnu šansu već u 25. minuti kada je nakon pregleda VAR snimke sudac Jović dosudio penal. Joao Silva srušio je Knolla, no Lučić je odlično pročitao namjeru Glavčića i obranio mu udarac.

Samo dvije minute kasnije Glavčić se iskupio za promašaj, poslao ubačaj iz slobodnjaka nakon kojeg je Iličić pogodio za vodstvo domaćina. Istra se nije povukla i nakon primljenog gola složila je par dobrih akcija, a nagrada je stigla u prvoj minuti nadoknade.

Puljani su izborili penal kada je Goda srušio Navarra, Jović je ponovno gledao VAR kako bi utvrdio gdje je prekršaj učinjen, a precizan je, zatim, s bijele točke bio Šime Gržan.

Prilično uzbudljiva utakmica nastavila se i u drugom poluvremenu u kojem je Slaven preuzeo kontrolu. Prva odlična šansa stigla je već u 49. minuti kada je Lulić sjajno proigrao Knolla, koji je imao jednu cijelu praznu stranu gola, ali je pucao neprecizno pored stative.

Koprivničani su nastavili pritisak. Glavčić je pucao iz slobodnjaka u 72. malo iznad prečke, a onda je nakon vrlo loše reakcije Istrine obrane van Bruggen skoro zakucao glavom za vodstvo, no Navarro je očistio loptu s gol-crte.

Trio Knoll-Glavčić-Lulić danas je jurišao travnjakom, a u 88. minuti mogao je riješiti pitanje pobjednika. Sjajno su odigrali akciju nakon koje je Lulić izbio sam po desnoj strani, pucao je po zemlji, no ponovno je odlično na golu Istrana reagirao Lučić.

Danas najistaknutiji igrač Nemanja Glavčić mogao je Slavenu donijeti puni plijen u 91. minuti, ali je unutar šesnaesterca gađao i pogodio stativu.

Sukus svega je da je Istra preživjela gostovanje kod Slavena u vrlo bitnoj borbi za ostanak u ligi, no ostala tek na jednoj-jedinoj pobjedi u Koprivnici u svojoj povijesti dok je Belupu nedostajalo malo sreće za sva tri boda.