Komentari 2

Veliki uspjeh: Taekwondo klub Marjan je europski viceprvak

1

Sedmo europsko klupsko prvenstvo se održalo u grčkom Solunu, a na njemu je nastupilo gotovo 2000 natjecatelja iz čak 148 klubova i 23 države. Marjan je u sveukupnom poretku drugi klub u Europi

Članovi taekwondo kluba Marjan europski su klupski viceprvaci u sveukupnom poretku seniora, juniora i kadeta dok su u juniorskom uzrastu odnijeli naslov prvaka Europe.

Epilog je to sedmog europskog klupskog prvenstva koje se održalo u grčkom Solunu, a na kojem je nastupilo gotovo 2000
natjecatelja iz čak 148 klubova i 23 države.

Puno vrjednije od ekipnog plasmana je činjenica da se osvojenim medaljama čak šest sportaša Marjana izborilo za direktan plasman na europsko prvenstvo, pet u juniorskoj konkurenciji i jedno u kadetskoj. Izvrsne rezultate ostvarili su i seniori kluba.

Već prvog dana natjecanja olimpijska kandidatkinja Bruna Vuletić osvojila je zlatnu medalju do 57 kilograma i novih 10 bodova na olimpijskim i svjetskim rang listama. Izvrsna je bila mlada Paula Antunović, još jedna seniorka iz Marjana koja se okitila srebrom pobijedivši drugoplasiranu sa svjetske rang liste do 46 kilograma Kyriaki Kouttouki rezultatom 14:8 dok je Leon Glasnović osvojio
brončanu medalju do 63 kilograma.

U juniorskoj konkurenciji direktan plasman na europsko prvenstvo ostvarila je zlatna Bruna Duvančić, srebrni Klara Kovač i Paško Božić, te brončani Lucia Ivančev i Andrea Jelavić Čičić dok je medalju i direktan plasman na europsko kadetsko prvenstvo ostvarila Emanuela Beriša.