Komentari 5

Vida je zabio Feneru u derbiju, Prosinečki korak do ispadanja

2

U drugom poluvremenu dogodila se i kontroverzna situacija, u 65. minuti je nestalo struje na stadionu i dvoboj je bio prekinut na 20-ak minuta. Tada je Trabzonspor vodio u svojoj utakmici sa 3-1

Nogometaši Istanbul Basaksehira osvojili su naslov turskog prvaka po prvi puta u svojoj 30-godišnjoj povijesti, oni su u susretu pretposljednjeg 33. kola na svom terenu svladali Kayserispor, kojega vodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki, sa 1-0 (1-0), dok je njihov jedini konkurent Trabzonspor izgubio kao domaćin od Konyaspora sa 3-4 (1-1), pa Istanbul Basaksehir kolo prije kraja ima nedostižnih sedam bodova prednosti.

POGLEDAJTE VIDEO: Rođendan Žutog

Robert Prosinečki 00:59

U Istanbulu je domaćinu trebala pobjeda za naslov, a gostima za ostanak u ligi. Domaći su stigli bliže svom cilju u 19. minuti kada je Tekdemir postigao pogodak za 1-0, a pokazat će se kako je to na kraju bio i jedini gol na utakmici. U drugom poluvremenu dogodila se i kontroverzna situacija, u 65. minuti je nestalo struje na stadionu i dvoboj je bio prekinut na 20-ak minuta. Tada je Trabzonspor vodio u svojoj utakmici sa 3-1, a dok je trajao prekid u Istanbulu u Trabzonu je Konyaspor izveo preokret i s tri gola u završnici susreta ostvario preoket i osvojio bodove za ostanak u ligi.

Žuti se spasio u nadoknadi, ali mu treba čudo za ostanak u ligi

Iako su igrači istanbul Basaksehira saznali kako su osvojili naslov i prije završetka svog susreta, nisu se opustili i dozvolili gostu preokret u završnici iako je 85. minuti ponovno nakratko nestalo struje, dvoboj je završio rezultatom 1-0, pa je Kayserispor uoči posljednjeg kola praktički u bezizlaznoj situaciji.

Nalazi se na pretposljednjem, 17. mjestu sa 32 boda, tri manje od 15. Rizespora koji drži posljednjem mjesto koje osigurava ostanak te se može spasiti samo u slučaju pobjede protiv Trabzonspora u posljednjem kolu uz poraz Rizespora kod Fenerbahčea, a usto niti Malatyaspor ne smije pobijediti na svom terenu Gaziantep.

Istanbul Basaksehir je postao šesti klub s naslovom prvaka Turske u 64-godišnjoj povijesti te lige. Dosada su naslove osvajali Galatasaray (22), Fenerbahče (19), Besiktas (15), Trabzonspor (6) i Bursaspor (1).

Ćiro o finalu SP-a 2018. u Rusiji: 'Pokrali su nas, bili bi šampioni'

Vida zabio

Stoper hrvatske reprezentacije Domagoj Vida bio je strijelac prvog gola za Besiktas u 2-0 (0-0) domaćoj pobjedi protiv velikog gradskog rivala Fenerbahčea. Vida je u 63. minuti odlično pratio akciju svojih napadača i pravovremeno utrčao ne pet metara od suparničkog gola kako bi povratnu loptu Boyda skrenuo u mrežu. Bio je to Vidin peti gol ove sezone.

Ovom pobjedom Besiktas je stigao na četvrto mjesto ljestvice sa 59 bodova, jednim manje od trećeg Sivasspora, a četiri više od petog Galatasaraya, dok je Fenerbahče sedmi sa 50 bodova.

Vozila je Vatrene šest sati: 'Luka Modrić me molio da vozi bus...’

Povremeni hrvatski reprezentativac Dario Melnjak odigrao je čitavu utakmicu za Rizespor koji je na svom terenu svladao izravnog konkurenta za ostanak Malatyaspor sa 3-0 (3-0). Rizespor je sada 15. sa 35 bodova, tri više od 16. Malatyaspora. (eg)