Komentari 13

VIDEO Bjelica srušio Gladbach u debiju i poludio zbog suđenja, novi poraz Kovača i Wolfsburga

Union Berlin svladao je Borussiju Mönchengladbach nakon suše koja je trajala čak 16 utakmica u svim natjecanjima, Bjelica je nakon remija u Ligi prvaka iščupao pobjedu za bijeg iz zone ispadanja u Bundesligi

Union Berlin pobijedio je Borussiju Mönchengladbach 3-1 u prvoj prvenstvenoj utakmici Nenada Bjelice u novom klubu. To je tek treća pobjeda Berlinčana u 13. kolu Bundeslige i prva u svim natjecanjima nakon crnog niza od 16 utakmica.

Bundesliga - 1. FC Union Berlin v Borussia Moenchengladbach

Kevin Volland u 23. minuti doveo je domaćina u vodstvo iz penala, u 50. je Benedict Hollerbach zabio za 2-0, a treći je u 75. minuti donio Mikkel Kaufmann. Dvije minute poslije Alassane Plea postavio je konačnih 3-1.

Video golova pogledajte OVDJE.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odradio je svih 90 minuta za pobjedničku momčad na desnom boku i zaradio žuti karton u 29. minuti. A nejasno je kako je četiri minute poslije Julian Weigl nakon žestokog starta na nogu pred klupama dobio samo žuti. Cijela klupa Uniona, uključujući Bjelicu, poludjela je, a sudac je pokazivao Weiglu da je bio jako blizu isključenja.

Video žestokog starta pogledajte OVDJE.

Bjeličin je klub ovom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja i sad je s deset bodova 15., dok bod manje imaju Köln, Darmstadt i Mainz. Mönchengladbach je deseti sa 16. Već za tri dana klub iz glavnog grada Njemačke dočekat će Real Madrid u Ligi prvaka i tražiti senzacionalnu pobjedu kojom bi mogao izboriti proljeće u Europskoj ligi.

Niko Kovač, pak, nije uspio prekinuti crni niz Wolfsburga. Freiburg mu je na gostovanju nanio treći uzastopni poraz u svim natjecanjima (1-0) golom Michaela Gregoritscha u 74. minuti. "Vukovi" su na 11. mjestu sa 16 bodova.

Video poraza Wolfsburga pogledajte OVDJE.