VIDEO City srušio Newcastle: Foden i Silva za nova tri boda

3

U prvom susretu 26. kola engleske Premier lige nogometaši Manchester Cityja na svom su Etihadu svladali Newcastle 2-0.

Po pogodak u svakom poluvremenu postigao je City za novo približavanje Arsenalu na samom vrhu ljestvice.

City je vrlo dobro odigrao uvodnih trideset minuta utakmice, a poveo je u 15. minuti golom Phila Fodena. Domaćin je u tom razdoblju mogao zabiti još koji pogodak, no Newcastle je odlazak na odmor dočekao uz jedan pogodak zaostatka.

Premier League - Manchester City v Newcastle United

Gol Fodena pogledajte OVDJE

Minimalnih 1-0 je stajalo do 67. minute kada su gostujući igrači petljali na svojoj polovici terena. Izgubili su loptu, a sve je okončano odmjerenim udarcem Bernarda Silve koji je u igru ušao samo dvije minute prije nego je potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Gol Silve pogledajte OVDJE

Inače, bila je ovo jubilarna stota utakmica brazilskog vratara Edersona kako je u dresu Manchester Cityja okončao dvoboj bez primljenog gola.

Arsenal je vodeći sa 60 bodova, s tim da Manchester City ima dva manje, ali i utakmicu više. Manchester United je na 49 bodova, Tottenham na 45, dok peti Newcastle ima 41 bod.

Kasnije tijekom subote igraju Arsenal - Bournemouth, Aston Villa - Crystal Palace, Brighton - West Ham, Chelsea - Leeds, Wolverhampton - Tottenham i Southampton - Leicester. U nedjelju se sastaju Nottingham Forest - Everton i Liverpool - Manchester United, dok kolo završava u ponedjeljak utakmicom Brentford - Fulham.