Komentari 121

VIDEO Je li sudac oštetio Rijeku? U klubu uvjereni: Prije penala Dinamo napravio faul u napadu

Zanimljivo, nitko u Rijeci se nije 'pobunio' na sam penal, na taj kontakt između Gode i Špikića. Ali svi su uvjereni kako je utakmica zbog prekršaja na Radeljiću morala biti zaustavljena...

Na Rujevici dan poslije velikog derbija i poraza (1-0) u Maksimiru vlada velika tuga. I razočaranje. Nogometaši Željka Sopića svjesni su kako u Zagrebu nisu pružili dobru predstavu, kako vodeća momčad lige u takvim utakmicama mora izgledati kvalitetnije. Riječane i dalje muči predstava osječkog suca Darija Bela koji je u 94. minuti pokazao na bijelu točku, pa je Fran Brodić s 11 metara odveo "modre" do pobjede. I da, na Rujevici se slažu kako je to bio - klasični penal. I kako je Goda u toj situaciji morao biti pametniji i smireniji. Ali, čelnike vodeće momčadi Prve HNL "muči" nešto drugo.

POGLEDAJTE SAŽETAK: Dinamo - Rijeka 1-0

sazetak dinamo rijeka 01:36

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

- Ademi i Brodić su prije penala napravili očigledan prekršaj na našem Radeljiću, tu se odmah morala prekinuti akcija, dosuditi prekršaj za nas. A s penalom nemamo problema - pričaju nam u Rijeci.

Zagreb: GNK Dinamo i HNK Rijeka sastali se u 24. kolu SuperSport HNL-a

Na što misle? Baturina je u 94. minuti izveo korner s desne strane, Radeljić izbio loptu, a onda su Ademi i Brodić startali na stopera Rijeke. Sudac Bel stajao je samo pet metara dalje. A neuvjerljivi osječki dijelitelj pravde u toj situaciji nije mogao imati pomoć VAR-a.

Razlog? Rijeka je u nastavku akcije imala posjed lopte, ona je stigla do Galešića na desnoj strani, ali on ju je odmah predao domaćinu. Točnije, Gabrielu Vidoviću. Ubrzo je uslijedilo dodavanje prema Perkoviću, duga lopta u kazneni prostor gostiju i prekršaja Gode na Špikiću.

Video sporne situacije pogledajte OVDJE.

Ipak, na Rujevici neće slati nikakve žalbe, niti se misle službenim kanalima "javljati" HNS-u. Željko Sopić sa svojim se igračima već okrenuo srijedi i gostovanju u Rudešu u četvrtfinalu Kupa. A onda im za vikend slijedi domaći dvoboj s Varaždinom. Rijeka se još nada naslovu...