Komentari 4

VIDEO Jeziva ozljeda u NBA-u: Najbolji igrač lige izgledao je neprepoznatljivo nakon udarca

Sixersi su već dugo poznati po tome da ne dostavljaju obavezne informacije o zdravstvenom stanju svojih igrača, posebno Embiida

Joel Embiid prošle sezone proglašen je MVP-jem NBA lige, a ove je propustio dva mjeseca utakmica zbog ozljede i tako je ispao iz kombinacija za obranu najvažnije individualne nagrade. Ipak, njegova Philadelphia igra u doigravanju, ali sinoć su upisali i drugi poraz protiv New York Knicksa. U ludoj završnici izgubili su 104-101, a uz sve to najbolji igrač Phile ozlijedio se, a navijači su ostali zabrinuti njegovim stanjem.

Za vrijeme cijele utakmice novi američki reprezentativac nije treptao na lijevo oko i lice mu je izgledalo neobično. U televizijskom prijenosu jasno se moglo vidjeti da mu lijeva strana lica izgleda paralizirano. U jednom trenutku pogledao je u zrak i naborala mu se samo desna strana čela.

- Izgleda kao Tim Duncan - govorili su komentatori koje je centar Phile podsjećao na legendarnog košarkaša Spursa koji je bio poznat po tome što na licu nije imao nikakve reakcije.

Gledatelji su odmah povezali što se dogodilo. Njegov suigrač Kelly Oubre Jr. slučajno ga je udario laktom u lice u petoj minuti utakmice, a Embiid se odmah uhvatio za glavu. Vrlo brzo pozvan je time-out i nije se moglo vidjeti što se točno dogodilo, ali kasnije je postalo jasno kako je Embiid zadobio problem s licem.

Dan kasnije Embiid je na jutarnjem treningu snimljen sa sunčanim naočalama u dvorani, što upućuje na osjetljivost oka. Sixersi su već dugo poznati po tome da ne dostavljaju obavezne informacije o zdravstvenom stanju svojih igrača, posebno Embiida, zbog čega su u nekoliko navrata i kažnjeni. Ni o ovoj situaciji zasad se nisu oglasili.