Komentari 13

VIDEO Kramarić zatrpao mrežu za 'slamku spasa' Hoffenheimu

3

Hoffenheim je bio zadnjeplasirana momčad Bundeslige uoči utakmice s Herthom u izravnom okršaju za važne bodove u borbi za ostanak. Upravo u njoj je presudio Kramarić

Hrvatski reprezentativac, Andrej Kramarić (31), prekinuo je golgetersku sušu s dva gola u 25. kolu Bundeslige. Bio je bez gola od 24. siječnja, ali upisao se dva puta među strijelce protiv Herthe Berlin.

Kramarić je zabio protiv Herthe već u 24. minuti iz penala, a ponovno je bio precizan s bijele točke u 37. minuti. Time je doveo Hoffenheim u veliko vodstvo u vrlo važnoj utakmici.

Golove Kramarića pogledajte OVDJE OVDJE.

Bundesliga - TSG 1899 Hoffenheim v Hertha BSC

Hoffenheim u borbi za ostanak

Naime, Hoffenheim je u grčevitoj borbi za ostanak u Bundesligi. Uoči 25. kola nalazili su se na posljednjem, 18. mjestu u njemačkom prvenstvu s 19 bodova. Schalke je imao samo jedan bod više na 17. mjestu, dok je 'sigurna' Hertha Berlin na 15. mjestu imala 21 bod.

Hoffenheimu bi tri boda protiv Herthe mogla spasiti sezonu. Utakmica je završila s 3-1 za Hoffenheim, a Kramarić je iz igre izašao u 76. minuti pri rezultatu od 3-0. Njegov je posao tad bio završen.

Hrvatskom napadaču to je šesti gol u sezoni, a do danas nije tresao mrežu od utakmice protiv Stuttgarta.

Novi poraz za Gvardiola i Leipzig

Bochum je veliki dio sezone proveo kao "fenjeraš", a sad su i oni u zoni spasa, zahvaljujući pobjedi (1-0) nad Leipzigom, koji se još nije oporavio od 0-7 poraza od Citya u Ligi prvaka. Jedini gol zabio je Srbin Erhan Mašović, dok je Joško Gvardiol odigrao cijeli susret za goste.

Schalke je izborio 1-1 kod Augsburga zahvaljujući golu iz penala Boultera u 93. minuti. za Augsburg je pogodio Meier u 51. minuti, a Dion Drena Belja je ušao u igru u 74. minuti. Stuttgart je sada zadnji jer je kod kuće izgubio od Wolfsburga (0-1) Nike Kovača, a jedini gol dao je Marmoush (56). Borna Sosa je igrao svih 90 minuta za domaćine.