Komentari 20

VIDEO Pogledajte kako su sjajni Lokosi srušili Hajduk na Poljudu

3

Nakon gola Bubanje za vodstvo Lokomotive zabio je i Stojković da bi do trećeg gola došli preko Goričana, ali nakon VAR provjere pogodak je poništen zbog zaleđa. Za Hajduk je zabio Mlakar u 40. minuti

Lokomotiva je u sjajnoj utakmici 24. kola Prve HNL šokirala Hajduk na Poljudu već u 12. minuti susreta.

Split: Susret Hajduka i Lokomotive u okviru 24. kola HNL-a

Sjajan posao odradio je Stojković po desnoj strani, koji je uspio dodati loptu do Bubanje. Veznjak lokosa fenomenalno se snašao i provukao loptu iz teške pozicije. Ona je prevarila Lučića i ušla u suprotni kut po podu.

Novi udarac za splitske navijače uslijedio je u 28. minuti kada je obrana Hajduka zaspala, a Aliyu se probio po lijevoj strani. Pretrčao je dobrih 30-ak metara prije nego je uposlio Stojkovića u sredini. Digao je loptu visoko iznad Lučića i zabio za 2-0.

U 36. minuti susreta Lokomotiva je zabila i treći gol nakon što je Goričan ispratio ubačaj i mirno pospremio loptu u mrežu, ali nakon provjere VAR-a gol je ipak poništen zbog zaleđa.

Nakon poništenog gola, Hajduk je ekspresno smanjio prednost gostiju nakon što je Anello  primio loptu uz korner liniju na lijevoj strani i sjajno poslao loptu u sredinu za Mlakara. Napadač Hajduka bio je na pravom mjestu, podmetnuo nogu i u tren oka Hajduk se vratio.

Igrači Lokomotive i Hajduka ponudili su i drugo sadržajno poluvrijeme. U 66. minuti Marko Livaja je pao u kaznenom prostoru nakon što ga je nagazio Marić i nitko se od Lokomotivinih igrača nije bunio. Livaja je bio siguran s bijele točke.

Ludnica se nastavila i u 83. minuti kada je Aliyu iskoristio veliku grešku mladog Vuškovića, koji nije dobro reagirao. Oteo mu je loptu i izašao sam na Lučića. Golman Hajduka bacio se u jednu, a Aliyu je pucao u drugu stranu.

U 87. minuti opet je Aliyu bio koban po Hajduk. Sjajnu loptu poslao mu je Kulenović, Nigerijac je izašao sam ispred Lučića i neobranjivo pogodio u suprotni kut.

Konačan rezultat postavio je Benrahou koji je smanjio vodstvo Lokomotive. Sjajno je pogodio unutar kaznenog prostora u drugi kut. Čavlina se protegnuo koliko je visok, ali nije mogao puno. Udarac je bio strahovito precizan.