Komentari 9

Pogledajte majstoriju Livaje i promašaj panenke! Simić krivac za gol Gorice, Awaziem golgeter

Hajdukova prva violina zabila je nakon svega 70-ak sekundi nakon velike pogreške Jovičića, kojem je Angelovski oduzeo kapetansku traku. Francois je kaznio domaće, ali u nastavku su igrali samo domaći

Sunčano listopadsko popodne na poljudske tribine izmamilo je desetak tisuća gledatelja, a oni su u prvih devet minuta vidjeli golove i Hajduka i Gorice (3-1) u odgođenoj utakmici četvrtog kola HNL-a nakon velikih grešaka obrane.

Navijači pristižu na Poljud 00:58

Aleksandar Jovičić, koji je izgubio kapetansku traku baš uoči utakmice u Splitu, poskliznuo se u svom šesnaestercu, sve je pratio Jan Mlakar koji mu je oduzeo loptu, prihvatio ju je Marko Livaja i krasnim potkopavanjem zabio za 1-0.

Zaostali susret 4. kola SuperSport HNL-a između Hajduka i Gorice Zaostali susret 4. kola SuperSport HNL-a između Hajduka i Gorice
Zaostali susret 4. kola SuperSport HNL-a između Hajduka i Gorice

Deveti je to gol Marka Livaje, najboljeg strijelca ove sezone HNL-a, koji će propustiti iduću utakmicu "bilih", gostovanje kod Lokomotive, jer je u 12. minuti dobio treći žuti karton nakon što je laktom u glavu pogodio Juricu Pršira, bivšeg hajdukovca i novog kapetana Gorice.

PRATITE UTAKMICU UŽIVO:

Panenka Livaje iz penala otišla je preko gola, ali navijači mu to nisu zamjerili: Hajduk pobijedio

Prije tog detalja gosti su se ekspresno vratili u utakmicu nakon što je Filip Krovinović dao loptu unatrag Stefanu Simiću, a njemu je oduzeo Josip Mitrović i uposlio Tyresea Francoisa koji je fino pogodio suprotni kut za 1-1.

Remi je na semaforu stajao do 59. minute, kad je Livaja dobio šansu iz penala nakon što je Jovičić povlačio Melnjaka u šesnaestercu Gorice. Sudac Fran Jović isprva nije pokazao na bijelu točku, ali u VAR sobi Ante Čuljak i Robi Kezele signalizirali su mu da ode pogledati tu situaciju, što je i učinio i dosudio penal.

Ivan Banić, jedini golman koji je u HNL-u obranio penal Livaji, opet je pročitao stranu, ali lopta mu je ipak prošla kroz ruke u gol za 2-1. Ljutit je bio golman Gorice koji je 12 minuta poslije još jednom morao u mrežu. Korner je u 71. minuti izveo Filip Krovinović, a Chidozie Awaziem glavom zabio za 3-1. To je četvrti gol nigerijskog stopera za Hajduk.

Drakonska kazna Hajduku za nerede Torcide, čak 110.000 kn!

Gosti su utakmicu završili s desetoricom jer je u 85. minuti, nakon intervencije VAR sobe, Amet Korca dobio izravan crveni karton. Rukom je zaustavio udarac Davida Čoline dok je Banić izašao s gola.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima, Marko Livaja u nadoknadi je propustio priliku za hat-trick. Panenku je iz penala nakon što je Ndockyt s leđa srušio Melnjaka, poslao preko gola! Bio mu je to drugi promašaj penala u karijeri, oba protiv Gorice u zadnje dvije utakmice! Zanimljivo, dobio je ovacije tribina unatoč promašaju i na sve se samo nasmijao. Pobjedi se ne gleda u zube.

Golove s utakmice Hajduka i Gorice možete pogledati OVDJE.