Komentari 21

VIDEO PSG deklasirao Clermont: Neymar i Mbappé po tri svaki!

A kako je proradio Messi, tako su počeli padati i rekordi. Ovo je prvi put da je jedan igrač dva puta u sezoni, u dvije različite utakmice, podijelio po tri asistencije. Čudesni Argentinac ponovno je onaj stari

Nogometaši PSG-a razmontirali su Clermont 6-1 u 31. kolu francuske Ligue 1, a Neymar i Kylian Mbappé su postigli po hat-trick svaki. Obojica su prijašnje kolo protiv Lorienta dali po dva, a da stvar bude bolja, Lionel Messi je večeras ubilježio tri asistencije!

POGLEDAJTE VIDEO:

Neymar 00:23

Više nema sumnje, PSG je napadačka mašina kakva bi i trebala biti gledajući u papir. U dva susreta postigao je 11 komada od čega je svih 11 zabio trojac Messi-Mbappé-Neymar. A kako je proradio Messi, tako su počeli padati i rekordi. Naime, ovo je prvi put da je jedan igrač dva puta u sezoni, u dvije različite utakmice, podijelio po tri asistencije. Barem otkako Opta bilježi statistiku, a to je još tamo od sezone 2006/07.

Neymar je svoju golijadu započeo u 6. minuti, a nastavio u 71. iz penala i 83., dok je Mbappé pogađao u 19., 74., i 80. minuti. I PSG je tako ponovio vlastiti uspjeh iz 2019. godine kada su također dva igrača postigla hat-trick. Mbappé je i tada bio u prvom planu, umjesto Neymara pogađao je Edinson Cavani.

Za domaćine je gol zabio Dossou (42).

VIDEO SAŽETKA POGLEDAJTE OVDJE

Ranije je Rennes slavio kod Reimsa s 3-2, a Lovro Majer je igrao za goste do 76. minute. PSG vodi s 71 bodom, a Rennes je drugi s 56.