Komentari 7

VIDEO Tražio izmjenu, protivnici stali, a njegovi ipak zabili gol... Ali onda je pobijedio - nogomet

Momčad bivšeg veznjaka Dinama Endrija Çekiçija Konyaspor povela je protiv trećeligaša Van Spora u kupu bizarnim golom nakon što je njihov igrač tražio zamjenu, ali ipak su se iskupili

Početak 33. minute utakmice prvoligaša Konyaspora i trećeligaša Van Spora u četvrtom kolu turskog kupa, rezultat 0-0 i situacija zbog koje je nogomet još jednom pokazao zašto ga toliko vole.

Veznjak Konyaspora Oğulcan Ülgün vodio je loptu i digao ruku da više ne može, očito je osjetio nekakvo zatezanje. Trojica igrača Van Spora stala su očekujući prekid igre i zamjenu protivničkog igrača, ali lopta je krenula dalje.

Ahmet Karademir nije mario za to što mu suigrač želi izaći iz igre, sjurio se u napad i proigrao Amara Rahmanovića koji je oštro ubacio iz mrtvog kuta, a Baris Gok zabio autogol za vodstvo Konyaspora.

Naravno, gostujuća momčad je poludjela, nastao je metež na centru jer su igrači Van Spora očekivali prekid igre i zamjenu, a ne gol na polupostavljenu obranu.

Nakon nekoliko minuta provjere sudac Emre Kargin nije mogao ništa drugo nego pokazati na centar jer nije bilo razloga da poništi gol, ali na nagovor momčadi Van Spora domaći su ipak odlučili odigrati pošteno i pustiti trećeligašu da zabije kako bi ispravili nepravdu.

Tako je Hamza Küçükköylü krenuo s centra i prošetao se do gola za 1-1, a u nastavku je Konyaspor golovima Alpera Uludağa i Rahmanovića slomio otpor potpunog autsajdera, pobijedio 3-1 i ušao u šesnaestinu finala kupa.

Za Konyaspor, inače, nastupa bivši veznjak Dinama i Lokomotive Endri Çekiçi (25). Albanac je ušao u igru nakon izjednačujućeg gola Van Spora upravo umjesto ozlijeđenog Ülgüna, a svih 90 minuta odradio je stoper Marin Aničić (32), bivši stoper Zrinjskoga i kazahstanske Astane.

Cijelu situaciju i fair play potez Konyaspora pogledajte OVDJE.