Komentari 167

VIDEO Dinamo razbio Slaven! Show Petkovića na rođendan, Maksimir skandirao Ademiju

15

Vidović je u premijernom nastupu za Dinamo stigao do prvijenca. A pred 6404 gledatelja poseban dan imao je Petković. Prvo je asistirao, a onda je i sam zabio krasan gol. Kapetan Ademi zaigrao je u drugom dijelu

U susretu 8. kola HNL-a Dinamo je na stadionu u Maksimiru rutinski svladao Slaven Belupo 3-0 (1-0).

Strijelci su bili Gabriel Vidović (25), Bruno Petković (50) i Daniel Štefulj (66-ag).

POGLEDAJTE VIDEO: Sjever skandira Petku i Ademiju

Sjever skandira Bruni i Ademiju 01:12

Do prednosti je zagrebački sastav stigao sredinom prvog poluvremena prvim HNL pogotkom mladog hrvatskog reprezentativca Vidovića, njemu je kapetan Petković namjestio loptu za udarac s ruba kaznenog prostora, a ona je završila u donjem lijevom kutu nemoćnog Suška.

Statistika utakmice Dinamo - Slaven Belupo

Na povećanje prednosti čekalo se do početka drugog dijela kada je Bulat lijepo ušao u kazneni prostor gostiju i zatim povratnom loptom u srcu kaznenog prostora pronašao Petkovića koji je asistenciji dodao i pogodak.

Konačni rezultat postavljen je 15-ak minuta kasnije nakon nesporazuma Štefulja i Suška. Štefulj je jednu dugu loptu ubačenu na rub kaznenog prostora želio glavom vratiti svom golmanu, ali nije primijetio kako je i on istrčao sa svoje linije pa je lopta završila u mreži.

Valja zabilježiti i ulazak u igru dugogodišnjeg kapetana Dinama Arijana Ademija, koji se nedavno vratio iz Kine, on je na travnjak stupio u 84. minuti uz ovacije okupljenih gledatelja.

Zagreb: Dinamo i Slaven sastali se u 6. kolu SuperSport HNL

Dinamo je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto s 13 bodova iz šest susreta, dva boda više iz istog broja utakmica ima vodeći Hajduk, a slijede Osijek sa 11 i Rijeka sa 10 bodova, također iz šest utakmica.

Slaven Belupo je deveti sa šest bodova, pet više od zadnjeg Rudeša. (Hina)

8. kolo HNL-a 17 sati , Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo
Vidović 25', Petković 50', Štefulj (ag) 66'
3 : 0
Slaven

KRAJ!

Dinamo je s uvjerljivih 3-0 srušio Slaven Belupo i primaknuo se Hajduku na samo dva boda zaostatka.

Igrat će se najmanje tri minute sučeva dodatka.

86'

Nove zamjene kod Slavena. Hlevnjak je ušao umjesto Boseca, a Mađarić je zamijenio Štrkalja.

84'

Evo velikog trenutka za sve navijače Dinama. Jakirović je izvadio Bulata, a u igru uveo kapetana 'plavih' Arijana Ademija.

Maksimir ga je skandiranjem ispratio na travnjak.

82'

Mioč je iz slobodnjaka s više od 20 metara tukao izravno po golu. Gađao je lijeve rašlje, otišlo je preko gola.