Komentari 4

Villarreal srušio Atalantu, Paša ide u Europsku ligu! Evo tko bi mogao na koga u 1/8 finala LP

3

Španjolci su vodili 3-0 u 51. minuti, Atalanta se vratila na 3-2, ali do preokreta i čuda nije mogla. Mario Pašalić ostao je na klupi. Poznati su svi sudionici osmine finala LP, ali i potencijalni protivnici Dinama u EL

Dan nakon što je prvotno bilo planirano, zbog snježnog kolapsa u Bergamu, Atalanta i Villarreal zaključili su grupnu fazu Lige prvaka izravnim okršajem za drugo mjesto u skupini F. Talijanima je trebala pobjeda, a na koncu su ih Španjolci svladali 3-2 i poslali u Europsku ligu.

Unatoč nizu od deset utakmica bez poraza u svim natjecanjima i tri uzastopne pobjede, među kojima su i one protiv Juventusa i Napolija u gostima, momčad Marija Pašalića, koji je cijelu utakmicu prosjedio na klupi za pričuve, nije došla do željenog rezultata.

POGLEDAJTE VIDEO: Djeca iz Kaštela u Bergamu

Pašalić ugostio djecu iz Kaštela u Bergamu VIDEO

Već u trećoj minuti Arnaut Danjuma pobjegao je i doveo Villarreal u vodstvo na dodavanje Danija Pareja, a tri minute prije poluvremena Étienne Campoue zabio je za 2-0 na asistenciju Moija Gómeza.

Danjuma je u 51. minuti zabio za 3-0 i, činilo se, kraj priče na stadionu Gewiss. No Ruslan Malinovski u 71. minuti smanjio je zaostatak Talijana, a Duván Zapata u 80. na dodavanje Josipa Iličića zabio i drugi, domaći navijači tražili su totalni preokret. Imali su igrači Atalante šanse i za treći gol, pogodili i stativu, ali od velikog preokreta ipak nije bilo ništa.

Champions League - Group F - Atalanta v Villarreal

Villarreal je bukirao mjesto u osmini finala kao posljednja, 16. momčad, treća španjolska uz Real i Atlético, a Barcelona i Sevilla nastavljaju u Europskoj ligi.

Nositelji na ceremoniji ždrijeba koja će se održati u ponedjeljak u podne bit će kao prvoplasirani: Manchester City, Liverpool, Ajax, Real Madrid, Bayern, Manchester United, Lille i Juventus, a nenositelji PSG, Atlético, Sporting, Inter, Benfica, Villarreal, Salzburg i Chelsea.

Xavi utučen nakon ispadanja: Bijesan sam jer je ovo realnost

Kao i dosad, ne smiju se sastati klubovi iz iste zemlje ni oni koji su igrali jedni protiv drugih u skupini. Prve utakmice osmine finala igraju se 15./16. i 22./23. veljače, a uzvrati 8./9. i 15./16. ožujka.

Atalanta se pridružila klubovima koji kao trećeplasirani idu u šesnaestinu finala Europske lige i koji čekaju jednoga od drugoplasiranih iz grupne faze Europske lige, što bi mogao biti i Dinamo. Ranije su mjesto u ždrijebu osigurali Leipzig, Porto, Borussia Dortmund, Šerif, Barcelona, Sevilla i Zenit.

Ždrijeb šesnaestine finala je u ponedjeljak u 13 sati. Prve utakmice igraju se 17. veljače, a uzvrati su 24. veljače.