Komentari 691

Talijani srušili Engleze i okrunili se naslovom europskog prvaka!

Nakon regularnih 90 minuta nismo imali pobjednika pa je utakmica otišla u produžetke, a u konačnici i penale. Junak pobjede bio je Donnarumma koji je obranio penale Sanchu i Saki

Umjesto "It's coming home" (hrv. vraća se kući), naslov europskog prvaka "is coming to Rome" (hrv. dolazi u Rim). Englezi su zapeli na posljednjoj prepreci, čak i na ovom Euru kada im je sve praktički bilo servirano za osvajanje titule.

Italija je srušila Englesku nakon penala 4-3 (1-1) i po drugi put se okrunila naslovom europskog prvaka!

Luke Shaw fantastičnim golom srušio rekord svih finala Eura!

A početak nije vodio ka tome. Jer već nakon nepune dvije minute finala, Englezi su poveli preko Lukea Shawa koji je dočekao ubačaj Trippiera s desne strane i iz prve pogodio bliži kut Donnarumme za najbrži gol u povijesti finala Europskih prvenstava. I to je bilo sve od Engleza.

Euro 2020 - Final - Italy v England

Povukao se 'Gordi Albion', Kane je većinu vremena provodio na 30 metara od gola Pickforda, na što nije navikao. A nije navikla ni Italija gubiti! Čak 14 posljednjih utakmica Italija je bila prva ta koja je povela na utakmici! Naime, posljednji put kad je Italija prva primila gol bilo je rujnu prošle godine, kad im je u 57. minuti zabio Edin Džeko i Bosna i Hercegovina je povela 0-1.

La vita e bella! Nova Italija je: Kraljica europskog nogometa

No, kao i tada Talijani su izjednačili! Leonardo Bonucci odlično se snašao nakon 'flipera' u petercu Engleza i zakucao u mrežu Pickforda.

Talijani su krenuli silovito po pobjedu u regularnom vremenu, ali nisu uspjeli. A tome je kumovala i ozljeda do tad najboljeg igrača na terenu, Chiese.

U produžetku su se Mancinijeve trupe ispuhale, a Englezi se ohrabrili, no pobjedničkog gola nisu došli pa smo gledali lutriju penala u finalu Eura. Drugi su put u povijesti pobjednika Eura odlučivali penali.

Berardi i Kane bili su precizni u prvoj seriji, a Maguire je po drugi put utakmici doveo Engleze u vodstvo budući da je ranije Belotti promašio svoju priliku s 11 metara. Talijane u život potom vraća Bonucci, a za potpuni povratak pobrinuo se Rashford koji promašuje cijeli gol. Bernardeschi je zatim pogodio iz penala, a Sancho promašio. Loptu je u ruke uzeo Jorginho koji je zabio i pobjednički penal protiv Španjolske, ali danas je sudbina odlučila da će junak biti Donnarumma koji je obranio pokušaj mladog Sake.

Ne, ne vraća se kući i ne, Southgate neće postati vitez!

Najgledaniji događaj u povijesti UK, Southgateovo prokletstvo i iritantni "It's coming home"...