Komentari 21

Vrući Babo sredio Minnesotu s 30 poena i postavio novi rekord

1

Dva dana nakon što je Minnesota prva osvojila Vivint Smart Home Arenu, Utah je ekspresno uzvratila u Target Centeru. Primarno jer je Bojan Bogdanović opet bio ekstremno vruć, a kako su se na njega nadovezali Donovan Mitchell i Mike Conley, ishod je očekivano bio drugačiji. U korist jednog od favorita Zapada.

Bogdanović je drugi put u sezoni odigrao 30+ utakmicu, u ovoj se zaustavio točno na 30 (9/18 iz igre, 4 skoka, 3 asistencije) za 36 minuta, a baš je njegova  trica za 85-91 četiri minute prije kraja počela kreirati konačan ishod (95-103). Pritom je s Bogdanovićem na parketu Utah napravila +38, što je njegov rekord.

- Mislim da smo pokazali dio onoga kako možemo igrati. Koristili smo vanjski šut i, očito, Bojana - sumirao je trener Jazza Quin Snyder.

S druge strane, Wolvesi, pojačani za Andrewa Wigginsa (1/10 za tri), ispucali su 45 trica, pogodili 14, a više ni Karl Anthony Towns nije bio takav faktor iznenađenja kao u Salt Lake Cityju kada ih je zabio sedam. Ostao je na 14 koševa.

- Promašio sam puno laganih šuteva koje obično pogađam - konstatirao je Wiggins koji se u povratničkoj utakmici zaustavio na 22.

Babo najbolji u porazu, a Luka Dončić? Pa taj je momak čudo

A nitko ili ništa ne može zaustaviti Luku Dončića. Dallas je uz, za franšizu rekordne, 22 trice je aktualnim doprvacima Warriorsima zabio 44 koša u prvoj četvrtini, polovicu (22) Dončić i tko zna što bi još učinio da je ostao na parketu duže od 26 minuta. Svejedno je za to vrijeme stigao do 35 koševa (33 u prvom poluvremenu, jedan manje od rekordna 34 Dirka Nowitzkog kod Mavericksa), 11 asistencija i 10 skokova.

- Da je nastavio igrati, vjerojatno bi zabio 50 - rekao je Dončićev suigrač Tim Hardaway junior.

Međutim, i s praktički polovičnom minutažom opet je postavio nove rekorde postavši najmlađi u povijesti (20 godina, 265 dana) koji je dvije utakmice zaredom ostvario triple-double s barem 35 koševa. Prekjučer je Spursima stavio rekordna 42.

- Vidim te podatke, ali ne znam što reći. Ja samo uživam u košarci - ponovio je ono što je rekao u ponedjeljak.

Ima toga još, samo iz perspektive Warriorsa koji su s osam igrača doživjeli najteži poraz još od 1973. godine. Završilo je 142-94, a samo je Dončić u prvoj četvrtini imao više koševa, skokova i asistencija od cijele momčadi Warriorsa. Posljednji je takvo što napravio Allen Iverson Bullsima još 2003.

LA Clippersi dočekali su prvu zajednički utakmicu Kawhija Leonarda i Paula Georgea i tek su u produžetku, koji je tricom 13 sekundi prije kraja donio Tatum, slomili Boston (107-104). S obzirom da su zajedno šutirali 15-38 iz igre, početak je mogao biti i drugačiji. Ivica Zubac za 22 minute zabio je pet koševa uz sedam skokova.

Otkako ga je Philadelphia draftirala 2016. godine kao prvog, Ben Simmons promašio je u NBA karijeri svih 17 pokušaja za tricu. Da bi u protiv New York Knicksa pogodio prvu, a Philadelphia nekako iščupala petu domaću pobjedu u nizu (109-104).

San Antonio Spursi primili su u Washingtonu 138 koševa te izgubili i sedmu utakmicu zaredom, a to im se nije dogodilo još od prve sezone (1996/1997) ere Gregga Popovicha.

Milwaukee Bucksi igrali su kod Atlante 14 utakmicu sezone, a Giannis Antetokounmpo 14. je put imao double-double (33 koša, 11 skokova). Nikola Jokić (27 koševa) i Denver zaustavili su Houstonov niz od osam pobjeda i poništili 52 kombinirana koša Hardena i Westbrooka, dok je Miami Heat protiv Clevelanda (124-100) stigao do 10-3, a Ante Žižić 15 minuta iskoristio za 6 koševa i 3 skoka.