Komentari 683

Dinamo poveo pa izgubio protiv Chelseaja i ispao iz Europe...

14

Bruno Petković utišao je Stamford Bridge ranim golom, ali vratili su se brzo domaći i s dva kola preokrenuli susret. Milan je pobijedio Salzburg, ali 'modri' nisu mogli iznenaditi 'bluese'

Natjecanje u skupini E Lige prvaka nogometaši Dinama su zaključili na posljednjem mjestu porazom kod Chelseaja 1-2 (1-2) u 6. kolu, što je označilo i kraj ovosezonskog europskog puta za Dinamo.

VIDEO Pogledajte Petkovićev naklon u Londonu i preokret Chelseaja! Brzo se sve okrenulo

Dinamo je treće mjesto i Europsku ligu mogao osigurati jedino uz pobjedu u Londonu te slavljem Milana protiv RB Salzburga. Ovaj potonji uvjet se ispunio, Milan je pred svojim navijačima svladao austrijskog prvaka 4-0, no Dinamo je poražen na kišnom Stamford Bridgeu.

POGLEDAJTE VIDEO: Navijači Dinama u Londonu

Boysi na Chelsea - Dinamo 00:44

Utakmica u Londonu je počela sjajno za Dinamo koji je poveo u sedmoj minuti kada je Bruno Petković glavom pogodio za 1-0 hrvatskog prvaka. No, Chelsea je rezultat okrenuo na svoju stranu do kraja prvog dijela, a strijelci su za 2-1 bili Raheem Sterling u 18. i Denis Zakaria u 30. minuti.

Champions League - Group E - Chelsea v Dinamo Zagreb

U nastavku utakmice Dinamo je odigrao još otvorenije. Prijetio je hrvatski prvak (J. Šutalo, Oršić), no veći broj pravih prilika imao je Chelsea, ali se sve do kraja susreta rezultat više nije mijenjao.

Iz skupine E u osminu finala tako idu prvi Chelsea i drugi Milan, Red Bull Salzburg nastavlja u Europskoj ligi kao treći sastav na ljestvici, dok se Dinamo okreće obvezama u hrvatskim okvirima do kraja sezone.

5. KOLO GRUPNE FAZE LIGE PRVAKA 21:00 , STAMFORD BRIDGE, LONDON
Chelsea
18' Sterling, 30' Zakaria
2 : 1
Dinamo
7' Petković
KRAJ

Gotova je utakmica na Stamford Bridgeu, a gotova je i Dinama europska epizoda ove godine.

90'+4'

Opet problemi za Chilwella, uhvatio se za zadnju ložu i nastavio sezonu ozljeda. Ne izgleda najbolje, a tek im slijedi derbi protiv Arsenala u ligi.

90'+2'

Veliku je priliku sad obranio Dominik Livaković, a odmah s druge strane tražio je penal Luka Ivanušec nakon udarca u šesnaestercu.