Znači više računala pametnija djeca.... velika farsa....uči se i iz knjiga gdje naša djeca najmanje čitaju u Europi, uči se iz života u kontaktu s zajednicom a pretjeranom primjenom informatike ne samo da se zapostavlja realan život u okolini nego se i potiču nove moderne bolesti... to roditelji najbolje znaju... izgleda da netko hoće biti prepametan...
Dk
Deaktivirani korisnik
14.2.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
hahha strašno. Ne znači da su automatski pametnija, ali rješavanje nekih zadataka, problema, smišljanje algoritma u programiranju i slično se ipak razvija mozak
i sigurno se više potiče na razmišljanje nego kad daš učenicima knjigu od 300 strana i kažeš evo ti, nauči i za 5 dana ću te pitat. A to tako ide u našim školama. Također, ti bi vjerojatno uvea i više lektira, a manje informatike. I šta onda, pripremat sve učenike za filozofski i dobit godišnje po 40-50 profesora engleskog i hrvatskog? I šta bi s njima onda?
Prikaži još ↓
Ža
Žara
14.2.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
uči se i iz knjiga gdje naša djeca najmanje čitaju u Europi HAHAHAH ti mora da se šališ, jesi išao u školu više od 4 razreda ?? pa kod nas je ogroman problem ne
dostatak prakse. Puno zanimljivije bi bilo učiti nešto i vidjeti gdje se i kako to primjenjuje
Prikaži još ↓
Karadarko_1
14.2.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
I što je tu novo algoritmi su se učili i prije 30 godina?
Dk
Deaktivirani korisnik
14.2.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
Pa nije ništa novo, samo san reka da to pomaže razvoju mozga. Svakako više od čitanja Koka u Parizu. Naravno, za razvoj je itekako potrebno i čitanje knjiga, al
i sam se referira šta je ovaj gore napisa da treba još više čitat knjige, a manje radit informatiku. I ovo šta kaže Žara, sve se samo čita, uči se napamet, to se reproducira ispred profesora i onda se zaboravi za 2 dana da bi se nešto novo moglo zapantit napamet. Ne kod svih učenika, ali sam siguran kod velikog dijela da jest tako, čime samo školstvo gubi svoj smisao. Ova mikroračunala mogu pridonijet praktičnoj nastavi, da se nešto i vidi kako to radi, a ne da se samo pročita u udžbeniku. Sjećam se svoje srednje škole i nastave fizike. Ni jedan jedini pokus nismo napravili jer nismo imali pribor za to. I onda smo pokuse "radili" tako šta bi nastavnica objasnila kako to djeluje ili ako je bija neki lakši pokus, pokazala bi neku animaciju na projektoru. To nije po meni pravilan pristup učenju ni jednom prirodnom predmetu. Ka ni puko rješavanje zadataka, jer opet učenici nauče neke formule i onda u njih uvrštavaju brojeve bez da imaju pojma šta te formule uopće predstavljaju. ali sad sam već otiša daleko
Prikaži još ↓
Ma
Mateo32
15.2.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
Rockonpotpuno ste u krivu.... studije u nekim naprednim zemljama su pokazale da se mozak ne razvija zbog pretjerane upotrebe informatike.... djeca zaboravljaju
množiti i dijeliti da i ne govorimo o drugim psiho-fizičkim kvalitetama koje se gube. Informatika daje samo informacije i tu je u prednosti a ne ide u smislu poticanja djece za razvitak potrebnih psiho-fizičkih kvaliteta... npr 125 x 125 treba znati napamet a ne preko kalkulatora ili dokazano da se uvijek bolje pamti kad se nešto napiše svojom rukom nego otipka preko računala...
Prikaži još ↓
Ma
Mateo32
15.2.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
Žara na vaš komentar je suvišno odgovarati...
Antoniio22
15.2.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
Kakve studije? Prvi put za takve studije čujem. Ono što ti brkaš su zapostavljeni klinci koji samo igraju igrice i računalno-logičko-matematičko obrazovanje. Ov
o što ti pričaš nema veze sa obrazovanjem. Uostalom, ako je zaišta potrebno brutalno dobro znati matematiku bez kalkulatora, to je informatika. Upoznaj se prvo sa pojmom informatike iz relevantnih izvora, a ne nekih new age bullshit stranica, jer po svemu sudeći, komentiranje na 24sata je tvoj vrhunac znanja informatike.
Prikaži još ↓
Antoniio22
15.2.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
Normalno da je suvišno odgovarati kad je u pravu.
Ma
Mateo32
15.2.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
Antoniio22 Osobe koje ne poznaš nisu ti nego vi i naučite se malo kulture ... a informatiku poznam bolje nego vi... zbog toga to i pišem---
Antoniio22
15.2.2017.
Uređivanje komentaraOdustani
Osnovni bonton društvenih mreža, pod što spadaju i forumi, kaže da se obraća sa ti, osim poslovnih i službenih društvenih mreža tipa LinkedIn.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .