Novac u proračunu je novac nas iz realnog sektora: radnika, tehničara, inženjera, građevinskih radnika, poljoprivrednika, ribara, težaka, transportnih radnika, željezničara, trgovaca, turističkih radnika, pomoraca itd.
Vi prosvjetari tražite zapravo novac od nas pa vodite malo računa i o našim primanjima i uvjetima rada.
Ako je predviđeni rast BDP-a za iduću odinu 2,5 % a vama se nudi povećanje od 8% onda je i slabom matematičaru jasno da tako ne može biti za sve i ne može biti svake godinu jer država se onda vraća na početak još veće krize
Kriza znači plaće dolje, penzije dolje, skuplji krediti ,veće cijene proizvoda itd.
Showplay
27.11.2019.
Uređivanje komentaraOdustani
Hebivjetri svi od reda, ne znaju oni sto znaci istinski raditi, ali definitivno su odlicno naucili kukat.
Srećko Šojić ZG Holding
27.11.2019.
Uređivanje komentaraOdustani
Naše školstvo je tipični primjer socijalističkog sustava, može se lako usporediti s ekonomijom bilo koje socijalističke države iz prošlog stoljeća. Bivša država
je u industriji zapošljavala hrpu ljudi ne zbog tržišne potražnje, već na osnovu potrebe tržišta rada. U onom gradu ima previše nezaposlenih? Otvorit ćemo tvornicu, recimo, čarapa, i u njoj zaposliti 5.000 ljudi od kojih će pola biti u birokraciji. Danas u školstvu - što je učenika manje, zapošljava se više profesora. Kako su plaćeni? Prema koeficijentu kompleksnosti posla i godinama staža. To je socijalizam 1/1. I većina ljudi u tom sustavu, to ćete primijetiti ako malo pratite njihove komentare po raznim portalima i u njihovim grupama, voli takav sustav jer ideološki naginje socijalizmu. Sasvim logično, već pri odabiru struke onaj tko zazire od tržišta ,poduzetništva i rada tražit će zanimanje koje ima najmanje veze s tržištem.
Prikaži još ↓
Crnbog
27.11.2019.
Uređivanje komentaraOdustani
Zašto "realni" sektor ne štrajka?
Dupli
27.11.2019.
Uređivanje komentaraOdustani
Džabe se trudiš Šojiću, ne mogu oni to shvatiti. Ja sam odustao od objašnjavanja, oni su uvijek u pravu... ipak su oni školovani, a mi obični priprosti seljaci.
Z1
Zvone79_1
27.11.2019.
Uređivanje komentaraOdustani
Halo Šojiću pa cijela država funkcionira po načelu socijalizma, sve je ko prije ,samo celofan nije više crveni, nego šareni, imamo plave,crvene,žute i svi jedna
ko gule malog čovjeka na račun kojeg žive i basnoslovne svote zarađuju,
Prikaži još ↓
Crnbog
27.11.2019.
Uređivanje komentaraOdustani
Zašto realni sektor ne štrajka ako je tako loše?
Z1
Zvone79_1
27.11.2019.
Uređivanje komentaraOdustani
Sad imaju svi priliku izaći na ulicu i javno reći svoje mišljenje
Showplay
27.11.2019.
Uređivanje komentaraOdustani
Zato sto oni svoje dnevnice za nerad nece dobit, al ce dobit otkaze ;)
Z1
Zvone79_1
27.11.2019.
Uređivanje komentaraOdustani
Ma tko kaže,nema se muda u realnom sektoru,lakše je pljuvati po drugom od borbe za sebe.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .