Obavijesti

Tech

Komentari 1

God of War Ragnarok dobio je PC verziju, isprobali smo je

God of War Ragnarok dobio je PC verziju, isprobali smo je
9

Nastavak sjajne PlayStation igre dobio je PC preradu koja će iskoristiti sve što vaša grafička nudi da se uživite u nordijsku avanturu, a dobro se može prilagoditi i starijim računalima. Sitne nepravilnosti ispravljaju redovitim patchevima

Prije gotovo dvije godine prvi put smo igrali fantastični God of War Ragnarok na PlayStationu. Nastavak megahita iz 2018. donio je sve ono što nastavak jedne dobre priče mora imati. Bili su tu veći ulozi, novi i teži neprijatelji, nastavak razvoja odnosa između oca i sina, Kratosa i Atreusa, u sjajnoj pustolovini koja je pokazala u punoj mjeri što može PlayStation 5. Mnogi su fanovi ove igre već tada poželjeli PC verziju ove igre koja nam je napokon stigla. Sonyev studio Santa Monica koji stoji iza ove igre opet je udružio tipkovnice sa studiom Jetpack Interactive, koji je bio zaslužan i za prethodni port igre sa konzole na računala, i donio Ragnarok PC igračima kako bi i oni mogli uroniti u ovu avanturu. 

PC prerada igre dolazi sa svime što bi očekivali od jedne igre u 2024. godini, od podrške za ultrawide monitore, raznih opcija upscalinga slike i podrške za grafičke kartice, pa su tu tako DLSS, FSR i Intelov XeSS. Tu je i podrška za Nvidia Refelx, a u konačnici imate igru koja fantastično izgleda na računalima, ako ne i bolje nego na PS5, uz uvjet da imate dovoljno moćan stroj.

U mom slučaju ne radi se o najnovijoj konfiguraciji, tu je Ryzen 5 3600X, 48 GB RAM-a i RTX 2080 Super, ali sve to zajedno igru vrti na 34-inčnom monitoru (1440p) u sasvim ugodnih 60 do 70 fps. Brojne opcije prilagodbe grafike u postavkama omogućit će i igračima koji su vlasnici nešto skromnijih računala da igraju prilično ugodno. Naime, kad ste pauzirani i u postavkama mijenjate grafiku, odmah ćete kroz izbornik vidjeti učinak tih postavki na sliku, što je jako dobro za ukupno iskustvo igranja. 

Igranje na ultrawide monitoru poput Philips Evnia (34M2C8600) je pak priča za sebe, jer se radi o fantastičnom OLED panelu na kojem igra izgleda prekrasno, blještavo i šareno. No, ultrawide panel daje i drugačiji pogled na samu pustolovinu u kojoj pratite Kratosa i njegovog sina. Vidite veći dio svijeta, a trenutak prije ćete vidjeti neprijatelja protiv kojeg se borite sjekirom.

Ragnarok, kao i druge prerade PlayStation igara, podržava PS kontrolere (DualShock i Dual Sense), ali i druge gamepade. Igra se može igrati i preko tipkovnice i miša, možda ćete se i naviknuti na to, ali kontroler i brzopotezne kombo tipke u borbama su, po meni, puno prirodnije okruženje za ovu igru. Osobito kad se radi o Dual Sense kontroleru i njegovim prilagodljivim okidačima. 

Sama prerada djeluje iznimno uglađeno i igra se vrti jako stabilno, nisam imao situacije u kojima bi se igra rušila, ali jedino gdje mi je igra značajno usporavala je bio dio Realm Between Realms, ali i to su u patchevima poboljšali.

A kad završite s glavnom pričom, ova prerada uključuje i Valhalla mod, a radi se o dodatku, odnosno epilogu događajima iz Ragnaroka koji je stigao kao besplatni dodatak uz PS5 igru. Ovdje se spaja stil borbi iz same igre s elementima roguelike igara. Tijekom svakog pokušaja učit ćete i prilagođavati se izazovima koje Valhalla nudi, a što više izazova svladate, to ćete više resursa dobiti koje možete koristiti za trajne nadogradnje koje utječu i na Kratosa, a čak i na samu Valhallu.

Što se same priče tiče, sve je kao i u PS verziji i to možete pročitati u nastavku.

God of War Ragnarok: Kad nastavak igre 'pogodi u sridu'
God of War Ragnarok: Kad nastavak igre 'pogodi u sridu'
Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 1
Uspjeh u Poljskoj: Hrvatski studenti osvojili zlatnu medalju na europskom natjecanju ICPC
ČESTITKE

Uspjeh u Poljskoj: Hrvatski studenti osvojili zlatnu medalju na europskom natjecanju ICPC

Natjecanje se održalo od 13. do 15. prosinca u poljskom gradu Wroclawu, a zadacima programiranja natjecalo se 70 timova sa 27 sveučilišta iz osam srednjoeuropskih zemalja
Kristijan Iličić: Na Maliju sam ležao 50 sati pokriven u jednom čamcu, skrivao se od terorista
EKSKLUZIVAN INTERVJU ZA 24SATA

Kristijan Iličić: Na Maliju sam ležao 50 sati pokriven u jednom čamcu, skrivao se od terorista

Poznati travel influencer prvi je Hrvat koji je proputovao svih 197. država svijeta. Šri Lanka mu je bila posljednja na listi, otkriva nam u koju se zemlju ne bi vraćao, koja mu je najdraža, ali i kako je sve krenulo