Zahvaljujući Predstavništvu Europske komisije u Hrvatskoj, sudjelovanje na konferenciji je besplatno za sve sudionike
Međunarodna konferencija LEAP summit bit će 1. i 2. listopada
Budućnost će biti onakva kakvom je stvorimo, a trenutno stvaramo NextGeneration Europsku uniju. Ovo mora postati digitalno desetljeće Europe koja će, uz to, do 2050. godine postati prvi klimatski neutralni kontinent, poručila je 16. rujna predsjednica Europske komisije Ursula von der Leyen držeći govor o stanju Europske unije. U narednom razdoblju, iz novog instrumenta za oporavak NextGeneration EU s proračunom od 750 milijardi eura, čak 37 posto sredstava potrošit će se izravno na ciljeve Europskog zelenog plana kroz koji moramo promijeniti odnos prema prirodi, način proizvodnje i potrošnje, života i rada, hrane i grijanja, putovanja i prijevoza te 20 posto sredstava uložiti u digitalni sektor, s posebnim naglaskom na područje osobnih podataka, tehnologije, posebice umjetne inteligencije te infrastrukture.
Brojni građani već su uhvatili korak s planovima Europske komisije, a neki od njih o svojim iskustvima pričat će 1. i 2. listopada ove godine u CineStaru u Branimir Mingle Mallu na Međunarodnoj konferenciji “LEAP Summit”, koja ove godine obilježava 5. obljetnicu. Fokus konferencije je na multidisciplinarnim temama povezanim s poduzetništvom, inovacijama, modernim trendovima, inspiracijom, zelenom i digitalnom tranzicijom te Europskom unijom.
Među više od 40 ovogodišnjih govornika je i Nizozemac Jan de Jong, koji je rodnu Nizozemsku zamijenio Hrvatskom kada je imao samo 22 godine. Tada počinje njegova poduzetnička priča u Splitu, a kasnije i u Zagrebu gdje osniva uspješnu firmu s više od 400 zaposlenih no odlučuje se na prodaju svog udjela u firmi nakon čega postiže ono o čemu svaki poduzetnik sanja – slobodu! Zalaže se da se Hrvatska otvori za visoko plaćene digitalne nomade jer vjeruje da bi to potaknulo gospodarski razvoj države. Tomislav Pancirov je lifestyle poduzetnik sa samo jednom idejom – biti sretan. Prije gotovo četiri godine napustio je posao da bi postao digitalni nomad, a lifestyle poduzetništvo i holistički pristup poslu su mu misija. Surađuje s klijentima s kojima želi surađivati, posao mu omogućuje životni stil (a ne obrnuto) i najvažnije - ima svrhu. Na LEAP summitu pričat će o slobodi, svrsi, poduzetništvu i digitalnim nomadima.
Kroz panel raspravu Green future obradit će se tema zelene tranzicije, koja će uz digitalnu tranziciju, biti glavni pokretač oporavka od pandemije COVID-19 i dugoročnog rasta Europske unije. Nizozemac Tijmen Sissing ispričat će svoju priču o stvaranju globalnog pokreta za zeleniju budućnost. Ono što je započelo kao spontana akcija čišćenja plastike Trashpackera Tijmen Sissinga preraslo je u globalni pokret koji uključuje više od 11,000 ljudi u online zajednicu s izazovom da se okupi više od 100.000 plastičnih vrećica godišnje kako bi se očuvao okoliš. Među zanimljivijim govornicima je i zaposlenik You Tubea Christian Gonzales koji u Zurichu vodi tim istraživača zaduženih za razvoj alata za Youtube kreatore. Poznat po tome što kombinira kvantitativne i kvalitativne metode istraživanja kako bi pokrenuo strategiju proizvoda, a na LEAP Summitu će pričati o kreiranju metrika za evaluaciju uspjeha.
Na LEAP Summitu govorit će i jedna od najpoznatijih futurista na svijetu Anne Skare Nielsen. Anneina je vizija osvojiti Nobelovu nagradu za mir, a njezini najveći uspjesi uključivat će transformiranje novinarstva, politike i obrazovanja.
Zahvaljujući Predstavništvu Europske komisije u Hrvatskoj, sudjelovanje na konferenciji je besplatno za sve sudionike. Nažalost, zbog nužnih epidemioloških mjera za sprečavanje širenja zaraze koronavirusom, broj mjesta u dvorani je ograničen, pa je potrebno ranije se prijaviti na https://leapsummit.com/apply-now/. Svi koji se prijave, no ipak ne uspiju osigurati mjesto na samoj konferenciji, cijeli će program moći pratiti uživo na Facebook stranici LEAP Summita.