Obavijesti

Tech

Komentari 0

Platforma za planiranje Farseer i SportsReact alat za razvoj refleksa najbolji u AlgebraLabu

Platforma za planiranje Farseer i SportsReact alat za razvoj refleksa najbolji u AlgebraLabu
4

Na finalnom natjecanju 12. generacije startupa u sklopu inkubatorskog programa Algebra LAB-a sudjelovalo je sedam timova koji su pred žirijem i investitorima predstavili projekte

VIDEO

Algebra LAB i INA predstavili su u ponedjeljak sedam startup projekata koji su sudjelovali u 12. generaciji startup inkubatora i koji su se, nakon selekcijskog postupka i sedam mjeseci inkubacijskog programa, probili do finalnog demo-dana i javne prezentacije.

Više od 120 timova prijavilo se prošle jeseni u aktualnu generaciju inkubatora, što predstavlja nikad veći interes u dugogodišnjoj tradiciji ovog inkubatorskog programa.

Nagradu za najbolje razrađenu poslovnu priliku i model (best business case) osvojio je projekt Farseer, platforma za planiranje i izvještavanje, što su kritične strateške aktivnosti upravljanja poslovanjem, a u većini tvrtki se obavljaju na godišnjoj ili polugodišnjoj razini u zastarjelim alatima i na temelju isključivo povijesnih podataka koji se prikupljaju i obrađuju ručno. Matija Nakić, Luka Mijatović, Matej Trbara i Zrinko Dolić razvili su aplikaciju koja nudi jednostavno i logično sučelje koje omogućuje bottom-up i top-down planiranje, što proces financijskog planiranja i praćenja čini brzim i fleksibilnim.

Nagradu za najbolje izveden pitch na finalnom natjecanju dobio je projekt SportReact. Razvoj reakcije i kognitivnih sposobnosti kao što su fokus, koncentracija važni su faktori u razvoju djece, ali i ključne odlike vrhunskih sportaša. Anto Širić, Ivan Josipović, Aleksandar Pupac stoje iza SportReacta, IoT sustava inteligentnih senzora povezanih s mobilnom aplikacijom koji se koriste za razvoj koordinacije i refleksa sportaša.

- Ova je godina zbog epidemioloških problema i pada BDP-a bila vrlo zahtjevna za poslovanje svih poslovnih sustava, a za startupe je predstavljala poseban izazov. Stoga nas posebno raduje da su i u takvim otežanim uvjetima Algebrini startupi uspješno završili program, a svoje projekte razvili u opipljive poslovne poduhvate, koji svi redom koriste napredne tehnologije. Oni koji su počeli s idejom danas imaju funkcionalne prototipove, a oni koji su došli s razvijenim prototipom danas već imaju svoje prve klijente. Posebnost ove godine jest i što smo pokazali da je ulaz u startup svijet jednako zanimljiv studentima s 20 godina, kao i već realiziranim poslovnim ljudima s 40+, koji se odlučuju izaći iz korporacija u kojima su etablirali svoje profesionalne karijere, i započeti novo poglavlje u svom životu. Oni su rame uz rame završili isti Algebrin program i danas se ovdje predstavili potencijalnim investitorima. Do 30. rujna traju prijave za novu startup generaciju, te bismo ovom prilikom pozvali sve odvažne i ambiciozne pojedince i timove, koji imaju dobru poslovnu ideju iz područja  naprednih tehnologija, da se prijave i  zakorače u uzbudljiv svijet poduzetništva. Naših 100 mentora tu su da pomognu - izjavila je dr.sc. Maja Brkljačić, voditeljica razvoja u Algebra LAB inkubatoru.

- Veliki broj prijava i timova u Ininom i Algebrinom startup inkubatoru pokazuju da u Hrvatskoj postoji mnogo mladih ljudi s dobrim idejama koji se dobro snalaze i u ovim neuobičajenim vremenima, ali kojima treba i odgovarajuća podrška. INA je zato i pokrenula program ANI (Akceleriranje novih ideja) kroz koji, s partnerima, podržavamo nove ideje i startup zajednicu. Za nas kao jednu od najvećih hrvatskih kompanija, program ANI je iskorak kojim se otvaramo novim idejama i sagledavamo poslovne izazove iz jedne sasvim druge perspektive. Zahvaljujem Algebri koja se pokazala kao centar izvrsnosti za ovakve programe te čestitam pobjednicima, ali i svim sudionicima programa sa željom da uspješno realiziraju svoje ideje - izjavio je Marijan Mrkonjić, direktor Novih biznisa Ine.

Startup projekti 12. generacije inkubatora Algebra LAB-a koji su sudjelovali u finalu:

Canvas 
Kreiranje multi-player video igara nije nimalo jednostavna što može potvrditi svaki developer koji se uhvatio u koštac s time. Stoga su Krševan Štorić i Valentino Vukelić osmislili Haste Networking - tehničko rješenje koje će omogućiti svima s bazičnim znanjem programiranja video igara da se bez straha ubace u područje izrade multi-player igara.

Nuotwo
Kako urbana područja pretvoriti u šume zna dvojac Marko Brkljačić i Iva Soža koji su osmislili  Nuotwo - fotobioreaktorske panele koji se jednostavno montiraju na zid unutar bilo koje građevine (dom, ured, poslovna zgrada) te mikrobiološkim putem fiksiraju ugljični dioksid i metan iz zraka te ih pretvaraju u kisik i biomasu.

SportReact
Razvoj reakcije i kognitivnih sposobnosti kao što su fokus, koncentracija važni su faktori u razvoju djece, ali i ključne odlike vrhunskih sportaša. Anto Širić, Ivan Josipović, Aleksandar Pupac donose nam SportReact, IoT sustav inteligentnih senzora povezanih s mobilnom aplikacijom koji se koriste za razvoj koordinacije i refleksa sportaša.

Farseer
Planiranje i izvještavanje kritična je strateška aktivnost upravljanja poslovanjem, a u većini tvrtki se obavlja na godišnjoj ili polugodišnjoj razini u zastarjelim alatima i na temelju isključivo povijesnih podataka koji se prikupljaju i obrađuju ručno. U spas dolaze Matija Nakić, Luka Mijatović, Matej Trbara i Zrinko Dolić i njihova aplikacija pod nazivom Farseer. Farseer nudi jednostavno i logično sučelje koje omogućuje bottom-up i top-down planiranje, što proces financijskog planiranja i praćenja čini brzim i fleksibilnim.

Viibes 
Koliko puta ste bili na festivalu ili koncertu i gubili dragocjeno  vrijeme čekajući u redu za hranu, piće ili toalet? Srećom tu je Viibes – ultimativna mobilna aplikacija koja će biti spas svakom posjetiocu festivala iza koje stoje Jermaine Bowley i Marko Marinović. Preko Viibes aplikacije posjetioci mogu kupiti ulaznicu za bilo koji festival, naručiti hranu i piće bez čekanja u redu, bukirati transfere i smještaj, saznati gdje su im prijatelji i još mnogo toga. 

Velebit AI
Vrlo kratkoročna prognoza koristan je prognostički koncept čiji je cilj da s velikom točnošću daje uvid u meteorološke prilike za sljedećih nekoliko sati. Davor Aničić, Ivan Borko, Tomislav Levanić, Bartol Freškura i Mladen Fernežir donose nam Velebit AI - nezamjenjiv sustav za kratkoročnu prognozu koja je izuzetno korisna u pružanju pravovremenog upozorenja kod promjenjivih atmosferskih prilika kao i u kriznim situacijama poput gašenja požara ili obrane od poplava.

Rukoplastika
Šesteročlani tim gamera, Hrvoje Kovač, Juraj Babić, Frane Pamuković, Ante Žeravica, Borna Kapusta i Nikša Pamuković,  specijalizira se za izradu kompjuterskih pomagala za ljude s amputacijom ili deformitetom, kao i za one koji boluju od posljedica moždanog udara ili nekih neurodegenerativnih bolesti. Koristeći CT snimke i tehnologiju za 3D printanje dizajniraju i projektiraju nove vrste personaliziranih kontrolera i joystickova.

 

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.

Komentari 0
VIDEO

Volkswagen predstavio novu generaciju omiljenog kampera
SVJETSKA PREMIJERA

Volkswagen predstavio novu generaciju omiljenog kampera

U Berlinu smo prisustvovali svjetskoj premijeri nove generacije jednog zaista posebnog i neobičnog Volkswagen automobila

Umjetna inteligencija AlphaFold 3 predviđa strukturu molekula
NOVI MODEL

Umjetna inteligencija AlphaFold 3 predviđa strukturu molekula

Google DeepMind najavio je novu vrstu modela umjetne inteligencije za medicinska istraživanja koji može predvidjeti strukturu i interakcije svih živih molekula
Dr. Miličić: Ova bolest ubija brže i češće od raka, sada tražimo pretragu koja može spasiti ljude
VELIKI INTERVJU

Dr. Miličić: Ova bolest ubija brže i češće od raka, sada tražimo pretragu koja može spasiti ljude

Od početka simptoma pa do dijagnoze prolazi previše vremena, tražimo uvođenje novih pretraga koje mogu spasiti živote, kaže akademik Miličić