Prokariotski mikrofosili stari otprilike dvije milijarde godina sastoje se od jedne stanice i nemaju stanične organele, osim ribosoma. Pronađeni su u regiji Bundelkhand
Prvi život na Zemlji: Otkrili su fosile stare 2 milijarde godina
Indijski znanstvenici pronašli su prokariotske mikrofosile čija se starost procjenjuje na dvije milijarde godina, prenosi Newsweek. Prokariotski mikrofosili predstavljaju fosile najstarijeg poznatog oblika života na našoj planeti - prokariotskih stanica.
Prokariotski organizmi sastoje se od jedne stanice i nemaju organele, osim ribosoma. Ovoj grupi pripadaju bakterije i modrozelene alge, dok svi preostali organizmi predstavljaju eukariote.
Ovi sićušni organizmi na Zemlji su se pojavili prije približno 3,5 milijarde godina, a još nije jasno kako su iz njih nastali složeni organizmi.
Naziv mikrofosil odnosi se na sve fosile čija je veličina manja od jednog milimetra i čije proučavanje zahtijeva upotrebu mikroskopa. Fosile je na Indijskom potkontitentu, u slijevu Gwalior u regiji Bundelkhand, otkrio geolog Naresh Ghose, bivši profesor na sveučilištu u Patni.
Otkriće je predstavljeno na nedavnoj godišnjoj konferenciji Indijskog geološkog kongresa u Nagpuru.