Taj praznik je osnovan kako bi se distanciralo od NDH. Iz istog razloga je promijenjena zastava i stavljeno prvo polje crveno pa smo rekli da nismo slijednik NDH nego ZAVNOHA. Ne vjerujem da bi netko iz međunarodne zajednice priznao državu koja vuče podrijetlo od države koja je bila na nacističkoj strani u 2. svjetskom ratu i da to ponosno ističe. Promjene su napravljene kako bi se distanciralo od ideja koje propagira dotični i sad ih on želi ukinuti. Hrvatska je danas međunarodno priznata država i to se neće promijeniti, ali takvo ukidanje praznika dalo bi argumente ekipi s druge strane dunava. zašto sam sebi raditi štetu?
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .