Opraštamo prije nego što zaboravljamo. Zato je svaki sukob u vezi bolje riješiti odmah nego ga zakopavati. Ako ga zakopamo negdje možda ćemo se trenutno dobro osjećati, ali kasnije ćemo osjetiti posljedice
Partneri se izbjegavanjem svađa trenutno osjećaju dobro, ali kasnije dolaze posljedice
Svađe u vezama su normalne. Šanse za savršen dogovor su male. Međutim, većina partnera pokušava izbjeći sukob jer se boje oštetiti odnos ili nešto gore od toga. Međutim, taj strah je pogrešan. Za uspješnu vezu treba raspravljati više, a ne manje.
POGLEDAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
Strah motivira izbjegavanje sukoba. Ako nam je veza u kojoj se nalazimo važna, nerado činimo bilo što što bi moglo uznemiriti ili ugroziti tako bitan dio našeg života. Jedno istraživanje je otkrilo da je razgovor o vezi (npr. Što smo mi? Kamo to vodi?) bila glavna tabu tema koju je trebalo izbjegavati za 70 posto ljudi.
Prečesto parovi pokušavaju riješiti stvari zatrpavajući probleme. Ali to može biti najveća prijetnja jer ti problemi ostaju dugo pod zemljom. Međutim, svi opraštamo prije nego što zaboravljamo. Ako stvari ne riješimo odmah, svaki sljedeći sukob će podsjećati na ono što se dogodilo prije.
Izbjegavanje sukoba ne samo da ne pomaže vezi, već zapravo i boli. Kada su partneri namjerno izbjegavali teme, njihova komunikacija je patila, bili su manje sretni, a sedam tjedana kasnije bili su manje posvećeni svom odnosu, otkrilo je istraživanje. Izbjegavanjem problema partneri stvaraju stres koji uništava zadovoljstvo, a odnosi postaju agresivniji.
Partneri se izbjegavanjem svađa osjećaju trenutno dobro, ali kasnije počnu osjećati posljedice. Umjesto toga, argumente gledajte kao prilike. Prihvatite svaku priliku koja je potrebna za jačanje vašeg odnosa. Čak i kada je ona teška. Dok se borite sa svakim izazovom, vaš odnos ima jednu brigu manje, piše Psychology Today.