Kanadska zastava s javorovim listom uvedena je 15. veljače 1965. godine, a istog dana 1945. u rad je pušteno računalo ENIAC (Electronic Numerical Integrator and Computer)
Plišani medvjedić Teddy bear dobio je ime po predsjedniku
Na današnji dan, 15. veljače 1965. godine, uvedena je kanadska zastava s javorovim listom. Naime, Kanada je prije toga dugo koristila zastavu crvene boje koja je u jednom uglu imala britansku zastavu (poznati Union Jack). S vremenom je Kanađanima postalo neugodno da im britanska zastava bude na nacionalnoj pa su odlučili izraditi novu zastavu koja će biti samo kanadska.
Odabran je dizajn sa stiliziranim javorovim listom (dugogodišnjim kanadskim simbolom). Radi dobivanja pravog oblika lista čak su radili ispitivanja u zračnom tunelu, u kojima su gledali koji je dizajn pri jakom vijorenju tkanine najuočljiviji.
Prodan prvi plišani medvjedić
Prvi plišan medvjedić prodan je 15. veljače 1903., a počeo ih je prodavati Morris Michtom u svojoj trgovini igračaka. Naime, inspiraciju za ime Teddy bear dobio je nakon što je vidio političku karikaturu objavljenu u Washington Postu 1902. Karikatura je bila o incident u lovu u Mississippiju u kojem je predsjednik Theodore Roosevelt odbio pucati u medvjeda koji je bio vezan za vrbu. Roosevelt je bio poznat kao vješt lovac, ali je smatrao da je "krajnje nesportski" pucati u vezanog medvjeda.
Vijest o tome brzo se proširila zemljom, što je rezultiralo karikaturom - i, na kraju, plišanom igračkom. Prije prodaje Michtom je pitao predsjednika za dopuštenje da koristi njegov nadimak Teddy, a on se složio s tim.
Prvo moderno računalo pušteno u rad
Na američkom sveučilištu Pennsylvania 15. veljače 1945. u rad je pušteno računalo ENIAC (Electronic Numerical Integrator and Computer). To je prvo računalo za opću uporabu koje se moglo reprogramirati da rješava različite računalne probleme.
Više vremeplova pročitajte OVDJE.