Kad štedite, trebate odlučiti točno i za što štedite. Ako imate cilj, i štednja će biti lakša. Stavite sve troškove na papir. Možda ćete primijetiti da ste previše puta naručili hranu, a taj ste novac mogli uštedjeti za putovanje
Pratite sve troškove i ograničite iznos novca koji trošite dnevno
Kako biste nešto od plaće i uštedjeli, dobra taktika je dio novca, čim sjedne plaća, odmah staviti na stranu, i to negdje gdje ne možete lako do njih. Trajni nalog nije loša ideja. Platite stanarinu (kredit) i režije, a zatim odredite budžet za hranu i kućne potrepštine.
POGLEDAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
Stavite sve troškove na papir. Možda ćete primijetiti da ste previše puta naručili hranu, a taj ste novac mogli uštedjeti za putovanje. Pokušajte ograničiti iznos novca koji trošite svaki dan. To će vas spriječiti da bacate na novac na ‘gluposti’ i bespotrebne odlaske u dućan.
Tako možete saznati kako uštedjeti više novca ili smanjiti dugove. Također, čuvajte račune jer oni vam mogu pomoći da steknete bolji uvid u svoje potrošačke navike. Kad štedite, trebate odlučiti točno i za što štedite. Ako imate jasan cilj, i štednja će biti lakša.
Ne ‘razbijajte’ štednju za svaku sitnicu, ali ako vam se dogodi neki ozbiljniji trošak, onda je u redu uzeti iz štednje. Plaćajte što češće gotovinom jer tako ćete imati bolji uvid koliko trošite.