Američki liječnik Jonas Salk početkom 1950-ih stvorio je prvo uspješno cjepivo protiv dječje paralize. Rezultati su objavljeni 12. travnja 1955., a cjepivo je odobreno istog dana
Za pisaći stroj napravio novi raspored tipki koji nije zaživio
Dana 12. travnja 1892. izdan je prvi američki patent za prijenosni pisaći stroj. Patent je izdan Georgeu C. Blickensderferu iz Stamforda. Stroj je imao 2000 dijelova manje od prethodnih. Tvrtka Blickensderfer Manufacturing Company s vremenom je postala jedan od najvećih svjetskih proizvođača pisaćih strojeva. Jedna od najunikatnijih značajki stroja Blickensderfer bila je tipkovnica, koja je zamijenila "univerzalni" raspored tipkovnice.
Blickensderfer je tvrdio da je njegov raspored tipkovnice najbolja opcija za brzo tipkanje, budući da je u prvom redu grupirao deset najpopularnijih slova koja se koriste u engleskom jeziku. Međutim, njegov argument nije zaživio, a kako bi opstali na tržištu, vratili su se na standardni raspored tipki.
Cjepivo protiv dječje paralize
Američki liječnik Jonas Salk početkom 1950-ih stvorio je prvo uspješno cjepivo protiv dječje paralize. Salk je testirao svoje eksperimentalno cjepivo protiv virusa na svojoj djeci 1953. godine, a godinu dana kasnije na 1,6 milijuna djece u Kanadi, Finskoj i SAD-u. Rezultati su objavljeni 12. travnja 1955., a Salkovo cjepivo protiv dječje paralize (IPV) odobreno je istog dana.
Britanke dobile potpuno biračko pravo
Žene su u Velikoj Britaniji dobile potpuno biračko pravo 12. travnja 1927. godine. Prije toga, 1918. godine, mogle su glasati ako su bile starije od 30 godina, odnosno prelazile imovinski cenzus ili imale sveučilišnu diplomu.
Ostale vremeplove potražite OVDJE.