Komentari 94

Čudesni Dinamovi klinci razbili Olympiakos, Gojak zabio dva

8

Mladi nogometaši Dinama pobijedili su Olympiakos na gostovanju u Pireju. Grke je načeo Božić, a Gojak zabio dva za uvjerljivu pobjedu 3-1 i drugo mjesto u skupini

Trener Mario Cvitanović svojim mladićima večeras može reći samo riječi hvale. Kao da su seniori, istrčali su na teren uzdignute glave i pokazali zašto Dinamo ima jedan od najboljih omladinskih pogona u Europi.

Nije dugo trebalo čekati na prvi gol. Dinamo je poveo dvije minute nakon prvog sučevog zvižduka, a strijelac je bio Ivan Božić. Samo deset minuta kasnije na proigravanje Matije Fintića, Amer Gojak zabija gol za vodstvo "modrih" 2-0. Dinamo je bio bolji prvih pola sata, juniori Olympiakosa su imali vrlo malo prilika. Grci su preuzeli inicijativu na terenu pred kraj prvog poluvremena, ali Dario Miškić uspio je sačuvati mrežu netaknutom. Dinamo je na poluvrijeme otišao s dva gola prednosti.

Protivnik je puno bolje i konkretnije ušao u drugo poluvrijeme. Prvu prijetnju imali su već u 48. minuti izborivši korner, a samo osam minuta kasnije domaćin je smanjio zaostatak za Dinamom. Strijelac za 1-2 bio je Konstantinos Megaritis

Trebalo je nešto promijeniti u tim trenucima, a to je osjetio i trener Cvitanović. Izvadio je napadača Božića, a uveo veznjaka Marijana Čabraju. Dinamo je svjesno i polagano prešao u defanzivu i strpljivo čekao svoju priliku. Zagrebački klub uspješno se branio, a nagrada je stigla u 85. minuti kad Amer Gojak svojim drugim golom zabija za 1-3 i baca Grke u očaj.

Dinamo je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto skupine F i ima sedam bodova. Prvi je Arsenal, koji ima deset. "Modri" sljedeću utakmicu igraju upravo protiv "topnika" u Londonu 24. studenog. Bit će to presudna utakmica za plasman u osminu finala juniorske lige prvaka.