Komentari 58

Porto i Roma zabili 11 golova, Barca jedan, a Chelsea kiksao

8

Porto je na svom travnjaku slavio s uvjerljivih 6-0 protiv BATE Borisova, a Roma je na Olimpicu svladala CSKA 5-1. Barca bez Rakitića minimalno protiv APOELA...

Odigrano je i drugih osam utakmica prvog kola novog izdanja Lige prvaka, a nakon vrlo dobrog jučerašnjeg izdanja, vodeći europski klubovi ponovno su oduševili. Posebno su učinkoviti bili nogometaši Porta i Rome koji su uvjerljivo slavili na domaćem terenu protiv BATE odnosno CSKA

SKUPINA E

Nogometaši Rome sjajno su krenuli u novu europsku sezonu i na svom Olimpicu zabili pet golova. U šestoj je minuti Iturbe 'otvorio slavinu' na asistenciju Gervinha, a već četiri minute spomenuti je dvojac zamijenio uloge. U 20. minuti Totti je dao za Maicona, ovaj spretno pogađa za 3-0, a u 31. minuti ponovno je Totti u ulozi asistenta, a ovaj put je strijelac Gervinho. Na 5-0 povisio je Ignjaševič autogolom glavom u 50. minuti, a počasni gol za goste u Rimu zabio je Nigerijac Musa u 82. minuti susreta. Sjajna pobjeda za momčad Rudija Garcije

SKUPINA F

• Barcelona - APOEL 1-0
  • Ajax PSG 1-1

Luis Enrique je na otvaranju sezone stavio potpuno novi vezni red u odnosu na onaj koji mu je igrao do sada. Umjesto Rakitića, Inieste i Busquetsa zaigrali su Xavi, Roberto i Samper a pobjedu od 1-0 Barci je donio Gerard Pique u 28. minuti udarcem glavom nakon sjajnog ubacivanja Lionela Messija. Ušli su kasnije Iniesta, Rafinha i Ramirez, no ne i hrvatski reprezentativac kojeg trener Barcelone očito odmara, budući da je Raketa do sada igrao konstantno.

PSG je u Amsterdamu poveo u 14. minuti kada je zabio Cavani, a bod Ajaxu donio je Schone odličnim udarcem iz slobodnog udarca u 74. minuti susreta.

SKUPINA G

• Chelsea - Schalke 1-1
  • Maribor - Sporting 1-1

Jose Mourinho je odlično krenuo u engleskom prvenstvu, no gledatelji na Stamford Bridgeu su ipak vidjeli kiks na početku nove sezone Lige prvaka. Ostavio je Portugalac Diega Costu i Oscara na klupi, a umjesto njih na teren poslao Didiera Drogbu te Williana. Funkcioniralo je to na početku kada je Hazard u 11. minuti odlično dao loptu za Cesca Fabregasa koji lakoćom pogađa za vodstvo domaćina, no u 62. minuti pravi slalom je 'odvezao' Draxler i dao loptu do Huntelaara koji sjajno puca s ruba šesnaesterca i izjednačuje rezultat na Stamford Bridgeu. Ušli su kasnije Costa, Oscar i Remy, no rezultat se ipak nije mijenjao. Spomenimo i kako je glavni sudac utakmice bio hrvatski sudac Ivan Bebek s pomoćnicima Tomislavom Petrovićem i Mirom Grgićem, dok je četvrti sudac bio Dalibor Conjar

Tvrdu utakmicu gledali smo u Mariboru gdje je Sporting poveo u 82. minuti kada je zabio bivši igrač Manchester Uniteda, Nani, odličnim udarcem iz daljine, no veliku radost domaćim navijačima donio je sin Zlatka Zahoviča u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je mladi Luka, koji će za mjesec dana napuniti 19 godina, iskoristio jednu neopreznost gostujuće obrane

SKUPINA H

• Porto - BATE Borisov 6-0
  • Athletic - Šahtar 0-0

Pravu katastrofu doživjela je momčad BATE Borisova koja je poražena na gostovanju kod Porta 0-6. Za domaćina je hat-trick ostvario 24-godišnji Alžirac Yacine Brahimi, a po jedan su zabili i Martinez, Adrian te Aboubakar

Šahtar našeg Darija Srne odigrao je 0-0 na gostovanju kod Athletica, a hrvatski je reprezentativac odigrao cijelu utakmicu te u 30. minuti dobio žuti karton