Obavijesti

News

Komentari 27

Djevojčici stradaloj na zebri operirali ruku, nogu i zdjelicu

Djevojčici stradaloj na zebri operirali ruku, nogu i zdjelicu

Vozačica (21) je vozila prebrzo da bi na vrijeme uočila dvije 13-godišnje djevojčice na pješačkom prijelazu ispred škole u Štefanju kraj Bjelovara. Obje su teško ozlijeđene i prevezene u Zagreb

Hoće li curice biti dobro, ispitivala je vozačica (21), koja je u Štefanju kraj Bjelovara u četvrtak u Chevrolet Tacumi naletjela na dvije učenice (13).

Policija je utvrdila da je vozila prebrzo da bi stala kad je vidjela curice na zebri.

Vozila prebrzo: Autom pokosila dvije djevojčice (13) na zebri
Vozila prebrzo: Autom pokosila dvije djevojčice (13) na zebri

- Hvala Bogu da su naše učenice stabilno - rekla nam je u petak vidno potresena ravnateljica Zlata Haloš, čije su dvije učenice teško ozlijeđene u naletu osobnog automobila ispred škole. Kako su nam rekle obitelji stradalih 13-godišnjih učenica 7. razreda, Lana, koja živi oko dva kilometra od škole, ima slomljena rebra i nalazi se u Dječjoj klinici u Klaićevoj u Zagrebu. Djed i baka kazali su kako se nadaju najboljem jer se njihova mlađa unuka dobro oporavlja, ali ne znaju kad će se vratiti kući. Lanine roditelje nismo zatekli u obiteljskoj kući u Starom Štefanju.

'Nadamo se najboljem'

Stanje Ane, koja živi u osam kilometara udaljenoj Narti, na putu za Bjelovar, malo je kompliciranije, kako nam je u petak na telefon rekao njezin otac Ivan dok je sa suprugom bio u čekaonici KBC-a Rebro čekajući završetak operacije koja je bila počela oko 14 sati.

- Nadamo se najboljem i vjerujemo u to, kao i Ana, koja je razgovarala s majkom. Ana ima prijelom zdjelice, noge i ruke, ali vjerujemo da će liječnici učiniti sve kako bi naša Ana opet bila vesela i razigrana djevojčica - kazao je njezin otac Ivan.

Vozila brzo i udarila djevojčice: 'Tata, mislim da sam ih ubila...'
Vozila brzo i udarila djevojčice: 'Tata, mislim da sam ih ubila...'

Dok roditelji strepe nad sudbinom djece, u školi koju pohađa 86 djece upozoravaju kako bi se trebalo nešto bitno mijenjati jer bi sigurnost trebala biti na prvome mjestu.

- Početak i završetak nastave prilagodili smo redu vožnje autobusa, jer učenici mahom putuju redovnom linijom koja povezuje Čazmu i Bjelovar. Jasno nam je da je riječ o međugradskoj prometnici, ali bi se nešto trebalo učiniti da se ovakve stvari ne događaju - ističe ravnateljica.

Načelnik Općine Štefanje, Ivo Emić, pojasnio nam je kako je prije nekoliko dana razgovarao s direktorom Hrvatskih cesta te da je traženo da postave “radare” koji će vozače upozoravati na brzinu.

- To je jedno od rješenja, i očekujemo da će HC uvažiti naš zahtjev jer je to jedno od rješenja koje vodi prema smirivanju vozača koji vole pritisnuti papučicu gasa - poručuje Emić. Dodaje kako se nada da bi to moglo obuzdati vozače, koji poput 21-godišnje vozačice ne čitaju znakove ograničenja koji upozoravaju na školu.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 27
ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!
NEVJEROJATNO

ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!

Policija nam je potvrdila kako ima informacija o nesreći, a nakon kojeg je došlo do sukoba kojeg istražuju...
Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...
UŽAS NA CESTI

Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...

Doktori iz Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru borili su se za njegov život, ali nisu ga uspjeli spasiti....
Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'
NI MED CVETJEM NI PRAVICE

Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'

Gradonačelnik je bez komentara. Navodno uopće nije želio nagradu, već sugrađanima samo pokazati kako je njegov vrt lijep. Karmela Vukov-Colić kaže da je sve bilo anonimno