Mile Kekin je od privatne osobe kupio ruševnu kuću i štalicu za manje od 15.000 eura, a sa zemljištem kupljenim od Buja za 25.000 kuna formirana je parcela na kojoj je danas vila s grijanim bazenom
Evo koliko košta noć u vili Kekinovih u Istri zbog koje je policija privela pjevača!
Mile Kekin je priveden u akciji policije i USKOK-a zbog zemljišta u Momjanu na kojem je sa suprugom Ivanom sagradio vilu.
Vila Ivane i Mile Kekina u istarskom mjestašcu Momjan nije mogla biti izgrađena samo na zemljištu koje su kupili od Grada Buja po povoljnoj cijeni. Da bi ta investicija bila realizirana, Kekinovi su prvo morali doći do nekretnine koja je imala pristup cesti i komunalne priključke. Prema ugovoru koje donosimo, Mile Kekin je od privatne osobe kupio ruševnu kuću i štalicu po cijeni od 110.000 kuna (manje od 15.000 eura), a sa zemljištem kupljenim od Buja za 25.000 kuna formirana je parcela na kojoj je danas vila s grijanim bazenom. Vilu su nazvali "Volare e Cantare"(letjeti i pjevati, op.a), u njoj borave za vrijeme odmora, ali je i iznajmljuju dio ljeta, pa im je prema podacima iz imovinske kartice, ona lani donijela 13.000 eura dodatnih prihoda. Vrijednost vile je Ivana Kekin procijenila na 400.000 eura, a prema fotografijama sa stranice za najam, vidi se da je moderno uređena i opremljena.
Vila se iznajmljuje i do 500 eura za noć.
- Prvi susjedi su nam pjevač Mile Kekin i njegova supruga. Grade katnicu već dvije godine i stalno su tu bageri. Mile još nema vodu u kući i mislimo da je zasad jedini koji je sagradio kuću bez vode. Vodu uzima od nas, kao u početku i struju, a do sada, u dvije godine, platio je 1500 kuna za troškove - ispričali su ekskluzivno za 24sata još 2021. godine prvi Kekinovi susjedi Mijo Matijašević i supruga Senka, koji žive u Momjanu.

Vještak, procjena i javni natječaj
Kako nam je objasnila jedna odvjetnica koja je radila na niz sličnih slučajeva po Hrvatskoj, ako su vlasnički odnosu nesređeni, uobičajno je da investitori iskažu interes za kupnju, te da lokalna uprava ili država angažira vještaka, procjeni zemlju i nakon toga je proda na javnom natječaju. Iako se na taj natječaj u realnosti ne javlja nitko drugi osim investitora, on po zakonu mora biti raspisan. U slučaju Kekinovih, vještak kojeg je angažirao Grad Buje je procijenio zemljište na 9,1 eura po kvadratu zbog toga jer zemljište nema samostalni prilaz, infrastrukturu i nalazi se na kosini.
Ta procjena se odnosi na puno veću parcelu od one koju su na kraju kupili Kekini. Geodetskim elaboratom je ta veća parcela podijeljena na dva dijela, pa su i prvi susjedi Kekinovih na istom javnom natječaju po istoj cijeni po kvadratu mogli kupiti zemljište koje je ispod njihove kuće. Oni to nisu učinili, pa je zemljište i dalje gradsko.