Obavijesti

News

Komentari 189

Markotić: 'Svake nedjelje idem na misu, ići ću i na polnoćku'

Markotić: 'Svake nedjelje idem na misu, ići ću i na polnoćku'

Za Badnjak i Božić će se mise održavati u crkvama po posebnim odredbama. Na pitanje novinara hoće li članovi Stožera ići na polnoćke, Alemka Markotić rekla je da hoće, ali da će stajati vani, ispred crkve

Postoji duhovna potreba ljudi da idu u crkve, rekao je Krunoslav Capak na konferenciji za novinare Nacionalnog stožera civilne - zaštite. 

- Ako je to pod epidemiološkim mjerama, moguće je odrediti rizik na tom mjestu na kojem je boravak statičan, u odnosu na neke druge mjere. Ovo je da se omogući vjernicima kojima treba duhovni mir za Božić da odu u crkvu - rekao je. 

POGLEDAJTE VIDEO: Stožer popustio crkvi 

Pokretanje videa...

Nove mjere 02:08

Ubacila se i Alemka Markotić koja je rekla: 

- Svatko tko je vjernik zna zašto mu treba mir u crkvi, svi koji su vjernici to dobro znaju. 

Obzirom da će se na Badnjak i Božić popustiti mjere u crkvama, novinari su članove Stožera pitali hoće li onda oni ići na polnoćku. 

- Ja ću otići na polnoćku, bit ću vani. I idem svake nedjelje na misu. Stojim vani. Evo, ako ste htjeli osoban odgovor. I ne vidim zašto je to uopće problem - rekla je Markotić. 

Uveli su zabranu kretanja, na privatnim okupljanjima najviše 10 ljudi, nova pravila za mise
Uveli su zabranu kretanja, na privatnim okupljanjima najviše 10 ljudi, nova pravila za mise

Krunoslav Capak rekao je da je zadnji put na polnoćku u ponoć išao prije 34 godine kada mu se rodila kćer. 

- Već 34 godine idem u pola 8 na malu polnoćku, idem i ove godine - rekao je. 

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 189
Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'
IVAN GUTTLER

Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'

U Hrvatskoj su do sada najviše temperature izmjeren u Pločama 42,8 stupnjeva u kolovozu 1981 godine, rekao nam je šef DHMZ-a...
VIDEO 'Ministar of Kroejša'! Evo kako je Grdović ušao na stadion
POGLEDAJTE SNIMKU!

VIDEO 'Ministar of Kroejša'! Evo kako je Grdović ušao na stadion

Automobil prilazi stadionu u Torontu, uoči utakmice Vatrenih. Vozač redaru govori: 'Ministar of Kroejša!'. A kraj njega sjedi Mladen Grdović. Nadrealne scene pogledajte sami. Čovjek stvarno živi bolje nego ministar
'KO ŽIV, 'KO SKUHAN Pali klimu! Pogledajte što dolazi u nedjelju
TOPLINSKI UDAR

'KO ŽIV, 'KO SKUHAN Pali klimu! Pogledajte što dolazi u nedjelju

Danas Hrvatsku očekuje pretežno sunčano i izuzetno vruće vrijeme, s temperaturama koje dosežu i 36°C. Povremeno je moguća umjerena naoblaka i rijetki lokalni pljuskovi u unutrašnjosti Dalmacije