Nakon neuspjelih pregovora o povećanju plaće, državni službenici stupaju u štrajk | 24sata
Obavijesti

News

Komentari 1

Nakon neuspjelih pregovora o povećanju plaće, državni službenici stupaju u štrajk

Nakon neuspjelih pregovora o povećanju plaće,  državni službenici stupaju u štrajk

Predsjednica Sindikata Iva Šušković rekla je da će u ponedjeljak na sastanku sa svim sindikalnim povjerenicima u tijelima sudbene vlasti i državnom odvjetništvu odlučiti o načinu i vremenu stupanja u štrajk

VIDEO

Sindikat državnih i lokalnih službenika i namještenika donio je u petak odluku o stupanju u štrajk u tijelima sudbene vlasti i državnom odvjetništvu nakon neuspjelih pregovora s Ministarstvom pravosuđa o povećanju plaća za 400 eura za najniže rangirane službenike u pravosuđu.  

- Najviše tijelo sindikata na današnjoj je izvanrednoj sjednici donijelo odluku o stupanju u štrajk radi povećanja plaće i reguliranja pregovaranja za službenike i namještenike u tijelima sudbene vlasti i državnom odvjetništvu. Sindikalni Odbor pravosuđa odlučit će o datumu i načinu provedbe štrajka- izvijestili su iz sindikata.

Neuspješan postupak mirenja s Ministarstvom pravosuđa, sindikati najavljuju štrajk
Neuspješan postupak mirenja s Ministarstvom pravosuđa, sindikati najavljuju štrajk

Predsjednica Sindikata državnih službenika Iva Šušković rekla je Hini kako će u ponedjeljak na sastanku sa svim sindikalnim povjerenicima u tijelima sudbene vlasti i državnom odvjetništvu odlučiti o načinu i vremenu stupanja u štrajk te će ispuniti zakonsku obvezu najave štrajka pet dana prije njegova početka.

- To ćemo najaviti u ponedjeljak i onda ćemo u tih pet dana postaviti smjernice za provedbu- istaknula je.  

Upitana gdje će štrajkati, Šušković je rekla kako im u postupku mirenja nitko nije rekao koja radna mjesta ne smiju štrajkati. 

Suci su odlučili o pregovaračkim pozicijama za sastanak nakon dvotjednog bijelog štrajka
Suci su odlučili o pregovaračkim pozicijama za sastanak nakon dvotjednog bijelog štrajka

- To je poslodavac dužan odrediti i to u vrijeme postupka mirenja. Nitko ništa nije odredio, vjerojatno su se nadali dogovoru, vidjet ćemo što će biti- istaknula je. 

- Unutar 24 sata smo već imali 2000 ljudi, neovisno o članstvu u našem Sindikatu, koji su iskazali nezadovoljstvo i koji su za pristupanje štrajku- dodala je Šušković.

Sindikat policije Hrvatske: Kao reprezentativni sindikat već razgovaramo o povećanju plaća 

Sindikat policije Hrvatske poručio je pak da kao reprezentativni sindikat za državne službe već određeno vrijeme pregovara s predstavnicima Vlade o povećanju plaća.

VIDEO Sindikat pravosudne policije: 'Nećemo više za 650 eura raditi posao za trojicu'
VIDEO Sindikat pravosudne policije: 'Nećemo više za 650 eura raditi posao za trojicu'

- Nastavno na prosvjede, najave štrajkova te ostalih sindikalnih aktivnosti na području državnih i javnih službi, podržavamo sve napore kojima je cilj poboljšavanje aktualnog položaja zaposlenika svih državnih i javnih službi, pa tako i pravosudnih policajaca. među kojima je veliki broj naših članova, ali i svih ostalih državnih službenika i namještenika, naših članova- istaknuli su.

Podsjetili su da njihov sindikat aktivno sudjeluje u izradi i donošenju novog Zakona o plaćama u državnoj službi i javnim službama, kojim bi se trebao uspostaviti pravedniji sustav s višim i primjerenijim plaćama, a istovremeno su u tijeku pregovori da se pronađu mjere kojima bi im se privremeno poboljšao standard u razdoblju do donošenja zakona. 

Veće plaće u riječkim dječjim vrtićima, štrajka neće biti
Veće plaće u riječkim dječjim vrtićima, štrajka neće biti

Sindikat policije također poručuje da "akcije koje u ovom trenutku rješavaju samo parcijalno pitanje pojedinih kategorija službenika ili namještenika, mogu samo otežati borbu za bolja prava i uvjete svih državnih službenika i namještenika".

 

 

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 1

VIDEO

Otkriven novi detalj tragedije kraj Obrovca: Otac se slikao s granatom koja je ubila dječaka
DIJETE POGINULO U EKSPLOZIJI

Otkriven novi detalj tragedije kraj Obrovca: Otac se slikao s granatom koja je ubila dječaka

Tragedija se dogodila na vojnom poligonu poznatom kao 'Crvena zemlja' koji je označen velikim tablama upozorenja

DHMZ je upravo objavio crveni alarm za jednu regiju! Moguća jača oluja uz tuču i grmljavinu
OPREZ!

DHMZ je upravo objavio crveni alarm za jednu regiju! Moguća jača oluja uz tuču i grmljavinu

U središnjoj i istočnoj Hrvatskoj promjenljivo i nestabilno, osobito u drugom dijelu dana. Mjestimice će biti pljuskova s grmljavinom, lokalno i izraženijih...
Petero djece u teškom stanju u bjelovarskoj bolnici: 'Troje je u šok sobi, jedno se bori za život'
RAVNATELJICA POTVRDILA

Petero djece u teškom stanju u bjelovarskoj bolnici: 'Troje je u šok sobi, jedno se bori za život'

Petero djece, svi u dobi od 13 do 15 godina, jučer je završilo u bjelovarskoj bolnici s teškim ozljedama. Jednom djetetu se liječnici bore za život...