Iskusni pilot uspio se prizemljiti na brdovitom terenu. Jedrilica je uništena, no njih su dvojica prošla bez ozljeda. Po njih su došle spasilačke ekipe. Avion su izvukli
Prisilno sletjeli u grmlje, avion uništen, ali nitko nije ozlijeđen
Pilot Frane Franić i suputnik Tomislav Šimunđa su zahvaljujući velikom iskustvu, a dijelom i sreći, neozlijeđeni izišli iz smrskane jedrilice kojom su u utorak morali prisilno sletjeti na grmovit i kamenit sinjski teren.
Članovi aerokluba Vitar iz Splita krenuli su na trenažni let jedrenja na padini sa sinjskog aerodroma oko 11.30 sati. Zrakoplov ih je podigao do visine od oko 600 metara i otpustio, te su vrlo brzo upali u polje sniženog tlaka, koji ih je guralo prema tlu.
Lagana letjelica jedrilice ovise o strujama, uzvisini i atmosferi. I male promjene mogu dovesti do ovakvih nesreća, kaže Milan Vrdoljak, profesor primijenjene aerodinamike
- To je kao kad putnički avion počne propadati, no on za razliku od jedrilice ima motore kojima zadržava željenu visinu - kaže Joško Jagnjić sa sinjskog aerodroma.
Jedrilica nije mogla održati visinu pa je pilot bio prisiljen na ateriranje na dostupnom im terenu. Iako su se nalazili na visini od 500 metara, brdoviti teren je put do tla upola skratio. Jedrilica je gotovo potpuno uništena prilikom slijetanja, a posada se izvukla neozlijeđena te nazvala aerodrom i dala im svoju poziciju. Ekipe su im odmah krenule u pomoć prema predjelu Čolo, nedaleko od Radošića. Joško Jagnjić kaže kako u jedriličarstvu vanaerodromska slijetanja nisu neobična, pa ni na državnom prvenstvu.
Jedrilicu su u srijedu ujutro izvukli s mjesta pada, a na teren je izišao i inspektor Agencije za istraživanje zrakoplovnih nesreća.